2021

14 Gru. Ramūnas Miliauskas: „Gerbiame darbuotojų teisę protestuoti“


Ramūnas Miliauskas: „Gerbiame darbuotojų teisę protestuoti“

„Achemos“ administracijai nepasirašius kolektyvinės sutarties su bendrovės profesine sąjunga, ji surengė balsavimą dėl streiko organizavimo. Didžioji dalis profsąjungos narių pritarė streikui.

„Derybos su profesine sąjunga dėl kolektyvinės sutarties vyksta jau metus. Nepavykus rasti abipusio sutarimo, profesinė sąjunga nusprendė ginčą spręsti streiko keliu. Mes gerbiame tokį profesinės sąjungos narių pasirinkimą ir teisę pareikšti savo valią“, – sako „Achemos“ generalinis direktorius Ramūnas Miliauskas.

Jis atkreipia dėmesį, kad darbuotojams pagal Lojalumo programą yra suteikiamos netgi geresnės sąlygos, nei reikalaujama kolektyvine sutartimi, o bendrovė, kaip darbdavys, yra suinteresuota, kad darbuotojai būtų motyvuoti ir patenkinti savo darbo sąlygomis bei konkurencingu atlygiu.

„Kaip jau ne kartą esame akcentavę, AB „Achema“ darbuotojai pagal Lojalumo ir papildomų naudų programą turi netgi geresnes sąlygas ir garantijas, nei yra prašoma įgyvendinti kolektyvinėje sutartyje. Nuolat susitinkame su profesinės sąjungos lyderiais ir kalbamės apie jų reikalavimus. Esu įsitikinęs, kad tik abipusio dialogo su profsąjunga keliu galime konstruktyviai dirbti ir užtikrinti geriausias sąlygas mūsų darbuotojams“, – teigia R. Miliauskas.

Pasak vadovo, netgi esant itin sudėtingai situacijai rinkoje, kai dėl aukštos gamtinių dujų kainos sustabdyta dalis gamybos, tęsiamas papildomų naudų taikymas darbuotojams.

„Į prastovas išleidome mažiau darbuotojų, nei faktiškai turėtų būti dėl dalinio gamybos sustabdymo. Išleistiems keliasdešimčiai darbuotojų nuo lapkričio taikomas didesnis apmokėjimas: vietoje prastovos metu darbuotojui pagal Darbo kodeksą mokamų 40 proc. nuo vidutinio atlyginimo, mokami du trečdaliai darbuotojo vidutinio darbo užmokesčio. Be to, mūsų darbuotojams privalomi testavimai dėl COVID-19 vykdomi įmonės lėšomis“, – sako R. Miliauskas.

Taip pat pagal „Achemos“ Lojalumo ir papildomų naudų programą yra finansuojamos vasaros stovyklos darbuotojų vaikams, padedama jaunoms šeimoms suruošti jų pirmokėlius į mokyklą, darbuotojai draudžiami papildomu daugiau nei 1000 eurų vertės savanoriškuoju sveikatos draudimu, mokamos piniginės išmokos jubiliejų proga.

Įmonė nuolat investuoja į darbuotojų sąlygų gerinimą, mokymus, kvalifikacijos kėlimą ir t.t. Taip pat, rūpinantis darbuotojų sveikata yra išlaikoma nuosava „Achemos poliklinika“, kurioje darbuotojai gali patogiai pasitikrinti sveikatą ir gauti kitas medicinines paslaugas.

Vidutinis darbininkų darbo užmokestis įmonėje „Achema“ 2020 metais kilo 6 procentais, administracijos darbuotojų 1 procentu, o metų pabaigoje, bendrovės iniciatyva, darbuotojams buvo išmokėtos vieną mėnesinį atlyginimą siekiančios premijos. Šiemet gamybinių padalinių darbuotojams darbo atlygis buvo padidintas dar 6 procentais.

Kiekvienais metais yra peržiūrima darbo užmokesčio sistema ir siekiama, jog darbuotojams ji būtų suprantama, aiški bei skaidri.

Kaip žinia, gamtinių dujų kainos Europoje šiemet pašoko daugiau kaip tris kartus, pastaruoju metu didžiausia Baltijos šalyse trąšų gamykla dirba tik su vienu iš dviejų amoniako gamybos cechų.

Todėl šiandien yra daroma viskas, kad būtų užtikrinta gamyklos veiklos tęstinumas bei darbuotojų gerovė. 


Kitos naujienos