2021

29 Gru. „Achemos poliklinika“ padeda spręsti pandemijos iššūkius


„Achemos poliklinika“ padeda spręsti pandemijos iššūkius

Daugiau nei metus besitęsianti COVID-19 pandemija padidino sveikatos paslaugų poreikį. Tačiau jų prieinamumas tapo ribotas – ne visi norintys gali gauti reikalingą savalaikę pagalbą. Didžiausia Baltijos šalyse trąšų gamintoja „Achema“ deda visas pastangas, kad bendrovės darbuotojai turėtų kuo geresnes galimybes rūpintis savo sveikata. Tai jai padaryti padeda ir gamyklos teritorijoje veikianti „Achemos poliklinika“.

Testavimai vykdomi darbdavio lėšomis

 „Achema“ yra didžiausias Jonavos rajono darbdavys, tad jaučiasi atsakingas ne tik už savo darbuotojų, bet ir už visos bendruomenės gerovę.

„Achemos poliklinika“ ne tik užtikrina medicinos paslaugų prieinamumą „Achemos“ darbuotojams, bet ir padeda trąšų gamyklai spręsti su COVID-19 susijusias problemas.

Nuo gruodžio 1 dienos valstybė nebefinansuoja COVID-19 testų nevakcinuotiems ir šia liga nepersirgusiems tam tikrų sektorių darbuotojams, tačiau įmonė priėmė sprendimą kompensuoti šias išlaidas. Visi nepasiskiepiję ir nepersirgę „Achemos“ darbuotojai testuojami bendrovės lėšomis. Tai atliekama „Achemos poliklinikoje“. Joje norintieji gali būti vakcinuoti nuo COVID-19, čia atliekami ir antikūnų tyrimai.

„Mūsų darbuotojams privalomi testavimai greitaisiais antigenų testais vykdomi įmonės lėšomis. Šią galimybę svarstėme iš anksto, kai tik buvo pradėta kalbėti apie nuo COVID-19 ligos nepasiskiepijusių ir nepersirgusių darbuotojų privalomą testavimą gamybinėse įmonėse. Mūsų darbuotojai nepatiria papildomų išlaidų dėl šio Vyriausybės reguliavimo, nes mes gerbiame darbuotojų asmeninį apsisprendimą dėl sveikatos ir prisiimame dėl to patiriamas išlaidas“, – sako „Achemos“ generalinis direktorius Ramūnas Miliauskas.

Jo teigimu, nuo pat pandemijos pradžios, siekiant apsaugoti darbuotojus nuo užsikrėtimo COVID-19 virusu,  įmonėje yra taikomos visos įmanomos priemonės.

„Stengdamiesi išsaugoti gamybos darbų tęstinumą, neturime galimybės dirbti nuotoliniu būdu, todėl leidimas skiepyti „Achemos poliklinikoje“ darbuotojus nuo koronaviruso dar iki masinio vakcinavimo Lietuvoje pradžios mums buvo itin svarbus“, – akcentuoja bendrovės vadovas.

Greičiau gauna medicininę pagalbą

Nuosava poliklinika bendrovei leidžia net ir sudėtingomis pandeminėmis sąlygomis greitai, efektyviai ir profesionaliai pasirūpinti darbuotojų sveikatos priežiūra bei profilaktika, atlikti prevencines programas ir visus laboratorinius kraujo tyrimus, rentgeno – diagnostinius bei tokius intervencinius tyrimus kaip gastrofibroskopija ir kolonoskopija.

Čia vienoje vietoje teikiamos testavimo, skiepijimo, diagnostikos, gydymo, odontologijos ir reabilitacijos paslaugos, o visą parą veikiantis medicinos punktas užtikrina skubią pirmąją pagalbą.

Vienoje vietoje sutelktos diagnostikos, gydymo, odontologijos ir reabilitacijos paslaugos, veikia COVID-19 skiepijimo centras, o visą parą veikiantis medicinos punktas užtikrina skubios pirmosios pagalbos teikimą. Prisirašiusiems prie poliklinikos pacientams ir „Achemos“ darbuotojams dalis poliklinikos paslaugų kainuoja mažiau nei kitose gydymo įstaigose.

„Mūsų darbuotojams nereikia laukti ilgose eilėse, jų sveikata pasirūpinama greitai ir tinkamai“, – džiaugiasi tokia galimybe R. Miliauskas.

Darbuotojams padeda psichologai

Įmonėje dirba apie 1,3 tūkst. darbuotojų. Gamybinė veikla nebuvo nutrūkusi nuo pat pandemijos pradžios. Darbas nuotoliniu būdu daugeliui bendrovės darbuotojų negalimas dėl veiklos pobūdžio.

 „Natūralu, kad darbuotojai jaučia beveik dvejus metus besitęsiančios pandemijos laikotarpiu besikaupusį nuovargį, įtampą ir nerimą. Įmonėje didelį dėmesį skiriame psichologiniam mikroklimatui ir jo tobulinimui“, – apie dar vieną svarbią dedamąją kalba R. Miliauskas.

Nuo šių metų kovo mėnesio „Achemos“ darbuotojams suteikiama galimybė gauti profesionalias psichologo konsultacijas, kurios padėtų malšinti stresą, atkurti teigiamą emocinę būklę, kitaip pagerinti darbuotojų savijautą ir jų gyvenimo kokybę.

„Manome, kad tai yra būtina darbdavio priemonė šių dienų kontekste, norint išsaugoti darbuotojų pasitenkinimą, darbo našumą. Norėdami užtikrinti, kad darbuotojai jaustųsi laisvai ir nedvejotų pasinaudoti psichologų paslaugomis, užtikriname visišką anonimiškumą. Mes, kaip darbdavys, nusišaliname nuo šio proceso, tik informuojame darbuotojus, kad jie prireikus nemokamai gali gauti jiems reikalingas konsultacijas“, – papildo „Achemos“ generalinis direktorius.

Visi „Achemos“ darbuotojai apdrausti papildomu daugiau nei 1 tūkst. eurų vertės savanoriškuoju sveikatos draudimu. Jis apdraustiems darbuotojams suteikia galimybę jaustis dar užtikrinčiau dėl savo ateities, patogiau, skubiau gauti reikiamų gydymo ir sveikatinimo stiprinimo paslaugų, atlikti įvairių tyrimų, pirkti vaistų ir kt.

Bendrovės lėšos, skirtos Lojalumo ir papildomų naudų programai įgyvendinti bei „Achemos poliklinikai“ išlaikyti, 2021 m. sudaro virš 1 mln. eurų. 


Kitos naujienos