2021

22 Bal. R. Miliauskas: siekiame visiems darbuotojams suteikti juos tenkinantį atlygį ir sudaryti kuo geresnes darbo sąlygas


R. Miliauskas: siekiame visiems darbuotojams suteikti juos tenkinantį atlygį ir sudaryti kuo geresnes darbo sąlygas

Šiandien AB „Achema“ generalinis direktorius Ramūnas Miliauskas kreipėsi į savo darbuotojus padėkodamas už jų darbą šiuo visiems sudėtingu metu sakydamas, kad nepaisant visų apribojimų, būtina daugiau ir atviriau visiems bendrauti ir įsiklausyti į darbuotojų rūpesčius bei lūkesčius.

„Šiandien baigėme ilgas derybas su profesine sąjunga dėl kolektyvinės sutarties, bet dėl jos būtinumo mūsų nuomonės išsiskyrė. „Achema“ buvo viena iš pirmųjų įmonių šalyje, kurioje pasirašyta kolektyvinė sutartis, tuo siekiant užtikrinti patrauklias darbo sąlygas darbuotojams. Tačiau laikai keitėsi ir mes išaugome kolektyvinės sutarties rėmus. Visada siekėme ir toliau stengsimės visiems be išimties darbuotojams suteikti juos tenkinantį atlygį ir sudaryti kuo geresnes darbo sąlygas“, - sakė R. Miliauskas.

2019 m. „Achemoje“ buvo patvirtinta ir galioja lojalumo ir papildomų naudų darbuotojams programa, kuri užtikrina tas pačias sąlygas, lengvatas ir naudas, kaip ir praeityje galiojusi kolektyvinė sutartis. Bendrovė yra suinteresuota, kad darbuotojai būtų saugūs ir sveiki, motyvuoti ir patenkinti savo darbo sąlygomis bei konkurencingu atlygiu.

„Noriu Jus užtikrinti, kad darbuotojai gauna ir toliau gaus visas papildomas naudas, numatytas Lojalumo programoje, tiek šiais, tiek ir ateinančiais metais“, - tvirtino „Achemos“ vadovas.

Pagal lojalumo ir papildomų naudų programą įmonė finansuoja vasaros stovyklas darbuotojų vaikams, padeda jaunoms šeimoms suruošti jų pirmokėlius į mokyklą, kasmet draudžia kiekvieną darbuotoją papildomu savanoriškuoju sveikatos draudimu, sveikina jubiliejaus progomis, moka pinigines išmokas artimojo netekties šeimoje ir kitais atvejais. Taip pat, Bendrovė nuolatos investuoja į darbuotojų sąlygų gerinimą, saugumą, mokymus, kvalifikacijos kėlimą ir suteikia papildomas poilsio dienas mokslams ar laidotuvių atveju. Darbuotojams leidžiama kelti kvalifikaciją darbo metu, jie taip pat skatinami naudotis mokslo atostogomis. Šiemet vien lojalumo programai skirta daugiau nei 350 tūkst. eurų, neskaičiuojant išlaidų darbų saugai bei darbo salygų gerinimui, o mokymo ir kvalifikacijos kėlimo lėšos šiemet sieks apie 200 tūkst. eurų.

„Neseniai pasibaigusiose derybose su profesine sąjunga siekėme, kad pagal bendrą susitarimą viršvalandžiai nebūtų ribojami tam, kad to norintiems darbuotojams būtų sudaryta galimybė užsidirbti daugiau, pagal jų laisvą pasirinkimą ir galimybes. Tačiau profesinės sąjungos pasamdyti advokatai bei ekspertai primygtinai atkreipė dėmesį į įstatymo reikalavimus, todėl siekdami pašalinti bet kokias abejones dėl viršvalandžių teisėtumo, planuojame įsteigti dar 11 papildomų etatų gamybiniuose padaliniuose. Nors tai, deja, neleis papildomai užsidirbti to norintiems ir galintiems, tačiau leis darbuotojams daugiau ilsėtis bei skirti dėmesį šeimai“, - teigė R. Miliauskas.

Pasak „Achemos“ vadovo, tam, kad gamykla išliktų konkurencinga ir toliau galėtų sėkmingai dirbti, kasmet ji privalo atsinaujinti ir investuoti dideles sumas, nepriklausomai nuo to, dirba pelningai ar ne. Iš pelno daromos investicijos į gamybinius įrengimus, kapitaliniai remontai, rūpinamasi darbuotojų sveikata, darbuotojai draudžiami savanoriškuoju sveikatos draudimu, išlaikoma „Achemos“ poliklinika, įgyvendinama Lojalumo programa, mokamai mokesčiai ir kiti mokėjimai valstybei. Iš uždirbto pelno taip pat mokamos premijos, dividendai akcininkams, kurie taip pat reikalauja grąžos iš valdyti patikėto turto.

„Achema“ dirba jau daugiau nei pusę šimtmečio, turime ir norime ją atnaujinti, diegti naujus produktus ir eiti nauja kryptimi. Šiuo metu ji baigė vieną veiklos etapą ir tam, kad galėtų veikti toliau, dirbame prie naujos 10 metų strategijos. Pasaulyje augant aplinkosauginiams reikalavimams, gamykla pagrindinį dėmesį skirs CO2 išmetimams sumažinti, perėjimui prie „žaliojo kurso“ ir tai pareikalaus kelių šimtų milijonų eurų investicijų. Deja, bet azotinių trąšų gamyba – cikliškas procesas, ir nors du pastarieji metai buvo geri, situacija rinkoje neabejotinai keisis ir ateis taip pat ir sunkesni laikai. Mūsų tikslas – būti konkurencingiems ir išsaugoti darbo vietas, kad galėtume toliau normaliai tęsti savo veiklą bet kuriomis sąlygomis“, - teigė „Achemos“ vadovas R. Miliauskas.

Pasak įmonės vadovo, nors požiūriai gali skirtis, būtina ieškoti sutarimo ir abipusiai priimtinų sprendimų ir pakvietė visus darbuotojus aktyviai išsakyti savo nuomonę, pasiūlymus ir pastebėjimus ne tik profesinės sąjungos keliamais klausimais, bet ir apie kitas jiems rūpimas problemas.


Kitos naujienos