2021

16 Bal. Didžiausias Jonavos darbdavys pradeda darbuotojų skiepijimą nuo COVID-19


Didžiausias Jonavos darbdavys pradeda darbuotojų skiepijimą nuo COVID-19

COVID-19 pandemijai nesitraukiant jau ilgiau nei metus, gamybinės įmonės deda visas pastangas siekdamos apsaugoti darbuotojus ir užkirsti kelią viruso plitimui bendrovėse. Didžiausia Baltijos šalyse azoto trąšų bei chemijos produkcijos gamintoja AB „Achema“ pandemijos metu sėkmingai tęsusi gamybos procesą, nemažina apsukų ir toliau intensyviai investuoja į daugiau nei 1300 darbuotojų sveikatą bei susirgimų prevenciją gamykloje.

„Achema“ generalinio direktoriaus Ramūno Miliausko teigimu, bendrovėje nuo pat pandemijos pradžios skiriama itin daug dėmesio, siekiant užtikrinti visapusišką darbuotojų saugumą bei darbų tęstinumą. Bendrovėje aktyviai testuojami darbuotojai, o balandžio 10 d. pradėtas savanoriškas jų skiepijimas.

„Esame didžiausias darbdavys Jonavos rajone, tad siekiame būti atsakingi ne tik už savo darbuotojų, bet ir už visos bendruomenės gerovę. Stengdamiesi išsaugoti gamybos darbų tęstinumą, neturime galimybės dirbti nuotoliniu būdu, todėl leidimas skiepyti darbuotojus nuo koronaviruso nelaukiant masinio vakcinavimo mums buvo itin svarbus“, – sako R. Miliauskas.

Vakcinavimo procesą vykdančios „Achemos“ poliklinikos vyr. gydytojo Vidmanto Januškevičiaus teigimu,  nuo balandžio 10 d. jau paskiepyta 160 „Achemos“ gamyklos darbuotojų, kurių tiesioginis darbas susijęs su darbu gamyboje.  

„Pradėję skiepijimą sulaukėme didelio darbuotojų susidomėjimo ir sunaudojome visą turimą vakcinų kiekį. Kadangi vakcinos tiekimas nepriklauso nuo mūsų užsakymų ir yra ganėtinai nereguliarus, teko vakcinavimą kelioms dienoms sustabdyti. Vakar polikliniką pasiekė dar šimtas „Astra-Zeneca“ vakcinos dozių, kuriomis per artimiausias dienas bus paskiepyti darbuotojai“, – kalba V. Januškevičius, pabrėždamas, kad darbuotojai nori skiepytis šia vakcina, todėl jos poreikis yra kur kas didesnis.

Pasak „Achemos“ generalinio direktoriaus R. Miliausko, bendrovėje aktyviai vykdomas ir darbuotojų testavimas.

„Praėjusių metų spalio mėnesį pradėjome reguliarų darbuotojų testavimą ir nuo to laiko bendrovės lėšomis ištyrėme daugiau nei 1200 darbuotojų. Šiam tikslui skyrėme daugiau nei 75 tūkst. eurų, o iš viso darbuotojų apsaugai nuo COVID-19 jau skyrėme apie 300 tūkst. eurų. Testai darbuotojams yra atliekami nuosavoje „Achemos poliklinikoje“, todėl tyrimai vykdomi ir atsakymai gaunami greičiau. Taip mes galime iškart reaguoti į kintančią situaciją ir priimti tinkamus sprendimus“, – kalba R. Miliauskas.

Be šių apsaugos ir prevencijos priemonių, bendrovėje yra patvirtinta vidinė tvarka, numatanti, kad gamyboje dirbantys darbuotojai neturėtų didelės rizikos kontaktų dirbdami. Kiekvieną dieną jie instruktuojami apie savisaugą, dėvi apsaugos priemones, į gamyklos teritoriją gali patekti tik patikrinti termovizoriais, laikosi saugaus atstumo. Taip pat specialia garų mašina atliekama bendrųjų patalpų dezinfekcija visuose gamybiniuose cechuose, gamykloje įprastai dukart per parą dezinfekuojami visi bendrojo naudojimo paviršiai.

COVID-19 akivaizdoje, kai šalies sveikatos apsaugos sistema susiduria su nemenkais iššūkiais, bendrovės darbuotojai gali dar stipriau pajausti ir bene vienintelės tokios šalyje „Achemos“ poliklinikos teikiamą naudą.

„Poliklinikoje bendrovės darbuotojų sveikatos priežiūrai yra skiriamas ypatingas dėmesys. Čia vienoje vietoje teikiamos diagnostikos, gydymo, odontologijos ir reabilitacijos paslaugos, o visą parą veikiantis medicinos punktas užtikrina skubios pirmosios pagalbos suteikimą. Mūsų darbuotojams nereikia laukti ilgose eilėse, jų sveikata pasirūpinama greitai ir tinkamai“, – teigia R. Miliauskas.

AB „Achema“ už suteiktas darbuotojams paslaugas poliklinikai 2020 m. sumokėjo beveik 400 tūkst. eurų.


Kitos naujienos