2021

15 Bal. Gabūs studentai sprendė gamybos iššūkius


Gabūs studentai sprendė gamybos iššūkius

„Achema“ bendradarbiaudama su Kauno technologijos universitetu dalyvavo projekte „KTU Gifted“, kurio metu gabūs studentai gilinosi į įmonės darbo specifiką ir siūlė sprendimus iššūkiams gamybos procesuose spręsti.

Įmonės vadovas Ramūnas Miliauskas, džiaugėsi bendru projektu ir jaunimo įsitraukimu į verslo bei gamybos procesus.

„Manau šalia teorinių žinių labai svarbu įsitraukti į praktines veiklas. Pamatyti kaip verslas veikia, kokie yra reikalavimai, kokie greičiai. Galų gale kaip vyksta bendravimas. Manau kiekvienam jaunam specialistui yra gerai padirbėti su patyrusiu profesionalu. Labai sveika taip po truputį integruotis į darbo procesus. Negali žinoti, gal bendravom su būsimais savo kolegomis“, - kalbėjo „Achemos“ generalinis direktorius Ramūnas Miliauskas.

Įmonės vadovas teigė palaikantis iniciatyvas, kurių metu jauni žmonės gilinasi į praktines pramonės problemas ir šalia mokslo sužino realaus gyvenimo iššūkius – taip gali gilinti savo kompetencijas realiems poreikiams spręsti.

„Universitetai turi didesnes ir platesnes galimybes prieiti prie naujausių šaltinių informacijos, o įmonės gali sulaukti tikslinės informacijos apie dominančias sritis. Manau ši sinergija visiems yra labai naudinga“, - pasakojo R. Miliauskas.

Projekte dalyvavo penki antro kurso studentai iš Cheminės technologijos fakulteto. Jo metu studentai buvo supažindinti su įmonės veikla, kylančiais iššūkiais. Jiems buvo paskirta konkreti užduotis, skirtas mentorius.

„Išgirdę užduotį, pagalvojome, kad ji beveik neįmanoma. Svarbus žodis „beveik“. Pirma tyrinėjome straipsnius, domėjomės apie dabartinius taikomus sprendimus visame pasaulyje. Išnagrinėję krūvą mokslinių straipsnių ir apskaičiavę preliminarią projekto kainą pristatėme atradimus įmonės atstovams. Galutinio pristatymo metu kiek jaudinausi, nes abejojau, kad turiu pakankamai žinių, jog galėčiau įtikinamai kalbėti apie mūsų siūlomą sprendimą. Tačiau „Achemos“ atstovai vertino šią idėją, diskutavo kaip su lygiais ir paliko gerą įspūdį“, – Rokas Vaitkus, KTU Cheminės technologijos ir inžinerijos studijų programos antro kurso studentas.

Prasidėjęs praeitų metų spalio mėnesį projektas baigėsi šį kovą, kuomet studentų komanda nuotoliniu būdu pristatė įmonei parengtą projektą. Studentai užduoties metu nagrinėjo polipropileno karbonato panaudojimą mažinant anglies dioksido emisijas.


Kitos naujienos