2021

12 Kov. „Achema“ tęsia investicijas į poveikio aplinkai mažinimą


„Achema“ tęsia investicijas į poveikio aplinkai mažinimą

Didžiausia šalyje trąšų gamintoja „Achema“ informuoja apie įgyvendintą projektą, kurio metu, įdiegtų inovacijų pagalba, bus mažinamas poveikis aplinkai. Įrengus modernų katalizatorių azoto suboksidų sklaida viename iš gamyklos agregatų sumažės perpus.

„Vienas pagrindinių prioritetų įmonėje yra poveikio aplinkai mažinimas bei efektyvus žaliavų naudojimas. Kiekvienais metais daug investuojame ir ieškome skirtingų sprendimų, kaip išlaikydami konkurencingumą galėtume dirbti švariai bei efektyviai. Tikiu, kad investuodami į inovacijas galime tai pasiekti“, - kalbėjo „Achemos“ generalinis direktorius Ramūnas Miliauskas.

Diegiant antrinę valymo technologiją viename iš įmonės UKL-7 agregatų buvo sumontuotas azoto suboksidų negeneruojantis katalizatorius. Įdiegus šį katalizatorių azoto suboksidų sklaida viename iš UKL-7 agregatų sumažės 50 procentų – beveik 18 tonų per metus.

Minėto projekto vertė 105 000 eurų. Projektas finansuotas Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondo bei bendrovės lėšomis.

Koncernui „Achemos grupė“ priklausanti įmonė per metus pagamina apie 2 milijonus tonų trąšų, joje dirba virš 1300 darbuotojų.


Kitos naujienos