2021

08 Kov. Inžinierė kovo 8-osios proga moterims linki nuolat tobulėti ir būti ryžtingomis


Inžinierė kovo 8-osios proga moterims linki nuolat tobulėti ir būti ryžtingomis

Dabartinė moters diena pasaulyje pradėta švęsti po to, kai 1910 m. kovo 8 d. Kopenhagoje vykusioje tarptautinėje moterų konferencijoje aktyvi moterų teisių gynėja Klara Cetkin pasiūlė kasmet vieną dieną skirti moters kovai už laisvę ir lygias teises.

Šios šventės kasmet laukia ir chemijos pramonėje dirbanti inžinierė Raimonda Grinienė. Moteris dalinasi savo patirtimi dirbant inžinerinį darbą, kalba apie pokyčius skirstant darbus į moteriškus ir vyriškus bei kokių savybių reikalauja jos darbas.

Apie moteris ir inžineriją

Išgirdus inžinerijos, pramonės sąvokas, ko gero, ne vieno galvoje sukirba mintis, kad šiose srityse dažniausiai darbuojasi vyrai. To neneigia ir daugiau nei dešimtmetį „Achemoje“dirbanti Raimonda Grinienė.

„Lietuvoje moterį inžinierę tikrai sutiksite rečiau, nei vyrą inžinierių. Aš manau, kad chemijos srities inžinierės daugiau orientuojasi į aplinkos inžinerijos sritis, dalyvauja mokslinėje veikloje ar, kaip ir aš, dirba kokybės inžinerijos srityje. Bet džiugu, kad vis rečiau yra įvardijami darbų, kurie būtų vien vyriški ar moteriški“, - pasakoja inžinierė.  

Raimondos pareigos – laboratorinės kontrolės centro inžinierė gamybos kontrolei. Ji yra atsakinga už karbamido, azoto rūgšties ir organinių produktų gamybos laboratorinę kontrolę, už gaminamos produkcijos kokybę.

„Kadangi turiu pavaldaus personalo, turiu mokėti dirbti ne tik viena, bet ir komandoje. Tenka spręsti iškilusias problemas, pritaikant ir chemines žinias, ir bendravimo įgūdžius“, – apie savo darbą pasakojo moteris.

Nuo mokyklos laikų

Paklausta, kodėl ji nusprendė pasirinkti būtent tokį karjeros kelią, Raimonda teigė, jog chemija ją žavėjo nuo paauglystės.

„Dar mokydamasi mokykloje žinojau, jog norėsiu sieti kelią su ja. Man patiko chemijos pamokos. Dėl to rinkausi tarp kelių specialybių, kurios siejosi su jomis. Galiu pasakyti, kad šiandien net neįsivaizduoju savęs dirbančios kitokį darbą“, – teigė R. Grinienė.

Inžinierė džiaugėsi, kad vystantis technologijoms dirbti galima tiksliau ir paprasčiau.

„Technologijos ir kiti nauji sprendimai tikrai palengvina darbą, jį gali atlikti greičiau. Mažėja netikslumų galimybės. Be abejo reikia laiko naujas technologijas įvaldyti, bet tikrai džiaugiuosi, kad per pastaruosius penkis metus laboratorijas stipriai atnaujinome“, - pasakojo inžinierė.

Lengviau suprasti kolektyvą

Moteriškumas – privalumas ar trūkumas, dirbant chemijos inžinerijos srityje?

„Šis klausimas verčia susimąstyti, nes manau, jog yra savybių, kurios gali padėti, o kartais pakišti koją. Kalbant apie save ir savo darbą, žinau, kad aš iš prigimties esu emocionali ir nekantri. Įsižiebusios emocijos kartais užgožia sveiką protą. Tačiau mano vadovaujamą kolektyvą sudaro moterys, tad manau, jog pati būdama moterimi, galiu lengviau suprasti jas. 

Tiesa, seniau manydavau, kad lengviau dirbti vyriškame kolektyve, nes vyrai atrodė konkretesni, tačiau laikui bėgant supratau, jog gali būti vienodai sunku bei lengva dirbti tiek su vienais, tiek su kitais. Viskas priklauso nuo kolegos kompetencijos ir asmeninių savybių“, - patirtimi dalinosi „Achemos“ darbuotoja.

Skatina būti drąsiomis ir ryžtingomis

Kalbėdama apie savo kolektyvą moteris džiaugėsi, kad visad sulaukia sveikinimų kovo 8-osios proga.

„Smagu sulaukti gėlių. Dar net neatėjus į savo darbo vietą visad pasveikina apsaugos darbuotojai įteikdami gėlių, o kur dar gėlės iš kolegų. Mane ši šventė visada džiugina. Juk ne kasdien iš vyrų sulaukiama tokios gausybės gėlių“, – šypsodamasi kalbėjo R. Grinienė pridurdama, kad visoms karjerą besirenkančioms moterims linki dviejų dalykų: nuolat mokytis ir tobulėti, būti drąsiomis bei ryžtingomis.


Kitos naujienos