2021

01 Kov. „Achema“ būsimus vadovus ugdo įmonės viduje


„Achema“ būsimus vadovus ugdo įmonės viduje

Vadovų rezervas – vis labiau populiarėjanti praktika įmonėse, kai atrinkti specialistai yra rengiami ir apmokomi, kad atsiradus poreikiui galėtų užimti vadovaujančias pareigas. Šiuo, vadovų ugdymo įmonės viduje, keliu eina didžiausia trąšų gamintoja šalyje „Achema“.

Šiuo metu 14 įmonės darbuotojų dalyvauja specialioje vadovų rezervo ugdymo programoje. Tai tęstinis, pusę metų trunkantis, projektas. Programa skirta specialistams, išsiskiriantiems motyvacija bei turintiems vadovavimo potencialo.

Anot įmonės personalo direktorės Ingos Jakučinskienės, programos metu įgiję teorinių žinių ir praktinių vadovavimo įgūdžių, vadovais tapę rezervo nariai lengviau susitvarko su naujomis atsakomybėmis.

„Dažnai susiduriame su dilema – ar geras specialistas gali būti geru vadovu? Natūralu, ne visada. Bet, esant motyvacijai, tikiu, jog vadovavimo kompetencijas galima ugdyti. Žmogui turinčiam lyderio savybių yra lengviau tapti geru vadovu. Šios savybės natūraliai skatina kolegas sekti juo. Kitos reikalingos kompetencijos ar gebėjimai yra išugdomi. Tad ir mokymų metu norime, kad kolegos būtų pasirengę visapusiškai, perimdami vadovo vaidmenį“ - pasakojo personalo vadovė.

Dėl specifinės pramonės srities ir darbo pobūdžio įmonė ir pati turi ruošti specialistus.

„Mūsų srityje didžiausias iššūkis - ne tik atrasti tinkamą specialistą, bet ir jį apmokyti, įvesti į darbinę aplinką. Gilios ir specifinės žinios, reikalingos darbo vietai, mūsų įmonėje įgyjamos per gana ilgą laiką. Nauji darbuotojai turi mokytis darbo vietoje, kad galėtų savarankiškai dirbti tokio sudėtingo lygio gamyboje.  Tad įmonėje aukšto lygio specialistus bei vadovus privalome ruošti ir ugdyti patys“, - pasakojo I. Jakučinskienė.

Įmonės atstovė teigia, kad, įgyvendinant šią, ne pirmus metus vykdomą, programą didėja darbuotojų įsitraukimas bei lojalumas, jie geriau pažįsta įmonę, jaučiasi įvertinti.

„Taip siekiame motyvuoti darbuotojus – kad jie žinotų, jog įmonėje gali kilti karjeros laiptais, turi perspektyvą. Manau taip ir efektyviau – kolegos jau žino įmonės kultūrą, pažįsta bendradarbius, išlieka tęstinumas, keičiant vadovus. Be abejo niekada neatsisakome priimti išorės specialistų, bet prioritetas yra mūsų darbuotojai“, - teigė I. Jakučinskienė.

Vykdant mokymus būsimiems vadovams daug dėmesio skiriama darbų planavimui, delegavimui, darbuotojų įsitraukimui bei motyvacijai. Kaip gebėti tinkamai valdyti savo ir komandos laiką, spręsti kylančias problemas. Tarp teorinių mokymų, vykdomi ir praktiniai užsiėmimai, specialios užduotys komandoms.

„Norime, kad kolegos įsitrauktų ir plačiau suprastų įmonės procesus, ne tik padalinių, kuriuose dirba, veiklą. Todėl rezervo vadovai ne tik dalyvauja mokymuose, bet turi ir praktines užduotis – bendrauja ir su dukterinėmis bendrovėmis, renka informaciją, vykdo tyrimus, atlieka apklausas“, - kalbėjo „Achemos“ atstovė.

Šiais metais Vytauto didžiojo universiteto mokslininkų įmonėje atlikto mikroklimato tyrimo duomenimis  darbuotojų pasitenkinimas paaukštinimo galimybėmis pagerėjo 17 procentų, lyginant su prieš tris metus atliktu tyrimu.


Kitos naujienos