2021

19 Sau. Metų specialisto apdovanojimas - buriuojančiam energetikui


Metų specialisto apdovanojimas - buriuojančiam energetikui

Kiekvienais metais apdovanojame geriausius darbuotojus – nuo geriausio vadovo, darbininko, specialisto iki metų achemiečio ir achemietės. Šįkart „Metų specialisto“ apdovanojimas įteiktas daugiau nei tris dešimtmečius įmonėje dirbančiam energijos gamybos cecho energetikui Gintarui Klemensui Kalonaičiui.

„Smagus įvertinimas, labai nustebino. Be abejo ne dėl apdovanojimų dirbi, bet smagu kai įvertina, suteikia papildomos motyvacijos. Kolegos jau pasveikino, bet simboliškai, pandemija maišo viską. Tikiuosi paminėsime šią progą, kai situacija leis tai daryti. Manau tai ne mano vieno, bet ir kolektyvo apdovanojimas už sklandų darbą“, - pasakojo vyras gavęs pirmą tokio tipo apdovanojimą karjeroje.

Paklaustas kokių savybių reikia dirbant energetiku vyras paminėjo atsakomybę ir norą mokytis bei tobulėti.

„Atsakomybė – labai svarbi energetiko savybė. Kaip ir loginis mąstymas bei gebėjimas greitai įsisavinti naujoves. Be to energetikas turi būti stresui atsparus žmogus. Energetiko darbas reikalauja vis daugiau kūrybiškumo reikia nuolat mokytis, tobulėti ir domėtis savo sritimi.

Kasdien mane pasiekia klausimai, kuriuos turiu išsiaiškinti per kaip įmanoma trumpesnį laiko tarpą, kad nebūtų jėgainių stojimo, įrenginių gedimų. Kad neprarastume įmonėje produktyvumo ir nenukentėtų darbo kokybė.  Cechui svarbiausia gauti sprendimą, kuris leistų netrukdomai vykdyti savo veiklą. Toks mano darbas“, - teigė achemietis.

Anot Gintaro energetiko darbe neretai tenka ir dirbti detektyvo darbą – ieškant sprendimo būdų, kurie kartais būna itin sudėtingi, o kartais labai paprasti.

‎‎„Gavęs klausimą iš pamainos darbuotojų arba cecho specialistų nustatau, kokia problema pateikiama, kur yra jos šaknys ir kokį sprendimą taikyti šiai problemai. Neretai klausimai būna apgaulingi: kartais atrodo, kad labai paprasta, o pasigilinus paaiškėja, kad situacija gerokai sudėtingesnė. Arba atvirkščiai – iš pradžių atrodo, kad viskas sudėtinga, o paaiškėja, kad sprendimas labai paprastas. Tokia ta energetiko darbo specifika – niekada nežinai, kokių iššūkių gali sulaukti.

Darbe tenka dalyvauti gamybinių nesklandumų tyrimuose, aiškintis  įvykių seką, priežastis. Neslėpsiu, tai įdomi mano darbo dalis, ieškai tarsi detektyvas priežasčių, to siūlo galo“, - pasakoja Gintaras.

36 metus įmonėje dirbantis vyras per savo karjerą „Achemoje“ matė daug – nuo besikeičiančių santvarkų, vadovų iki naujų technologijų atsiradimo.

„Pasikeitimų tikrai daug per mano karjerą įvyko. Nieko nenustebinsiu pasakęs, kad labai pasikeitė eksploatuojama įranga. Tai su kuo dirbome anksčiau ir su kuo dirbame dabar skiriasi kaip diena ir naktis. Džiugu matyti kaip tobulėja technika ir sprendimai. Palengvėjo ir taip vadinamas biurokratinis darbas – dabar yra kompiuteriai, internetas. Tačiau man labiausiai pastebimi pasikeitimai aplinkosaugoje, labai pagerėjo bendra tvarka“, - pasakojo energetikas.

Paklaustas ko labiausiai pasiilgo per karantiną vyras paminėjo bendravimą ir keliones.

„Turbūt kaip ir visiems trūksta tiesioginio bendravimo. Dalyvauti virtuliuose pokalbiuose, bendrauti su kolegomis laiškais ar skambučiais pakanka darbui atlikti, bet kartais tiesiog pritrūksta to žmogiškojo ryšio. Gyvai pašnekėjus atrodo viskas greičiau išsispręstų.

Apie asmeninį gyvenimą kalbant, tai pasiilgstu kelionių. Patinka keliauti, aplankyti kitas šalis. Dabar to deja nelabai eina padaryti. Tikiu, kad vakcina išspręs šias problemas ir greitai sugrįšime į ankstesnes vėžes“, - pasakojo vyras.

Laisvalaikiu mėgstantis buriuoti vyras teigia, kad šis laisvalaikio praleidimas leidžia atsipalaiduoti, įkrauti save darbams.

„Su draugais esame įkūrę nedidelį buriuotojų klubą. Šiltuoju metų laiku ir patys, ir su šeimomis mėgstame buriuoti Kuršių mariose, Baltijos jūroje. Buriuoju jau 34 metus. Patinka nes taip būni arčiau gamtos, daugiau laiko praleidi gryname ore, atsipalaiduoji. O ir užsiėmimas aktyvus, leidžia pajudėti, perkrauti mintis“, - teigė  achemietis dar kartą norėjęs padėkoti kolegoms už įvertinimą.

 

Įmonėje taip pat apdovanoti buvo:

  • „Metų darbininkas“ - ryšių cecho technikas Česlovas Vilkas;
  • „Metų vadovas“ - technikos direktorius Juozas Tunaitis;
  • „Metų Achemietis“ - tarpcechinių komunikacijų baro šaltkalvis Nerijus Mogenis;
  • „Metų Achemietė“ - tarpcechinių komunikacijų baro izoliuotoja Danguolė Bastienė.


Kitos naujienos