2021

13 Sau. Pramonės sektoriaus iššūkiai karantino metu: būtini ir nestandartiniai sprendimai


Pramonės sektoriaus iššūkiai karantino metu: būtini ir nestandartiniai sprendimai

Ramūno Miliausko, AB „Achema“ generalinio direktoriaus, komentaras.

Šių metų vienas pagrindinių tikslų pramonės sektoriuje - užtikrinti gamybos tęstinumą ir darbuotojų sveikatos saugumą. Kol dar nėra galimybės skiepytis ir negalime organizuoti gamybos padalinių darbo nuotoliniu būdu, tenka ieškoti kitokių efektyviausių koronaviruso prevencijos sprendimų.

Gamyboje ypač svarbu kontroliuoti darbuotojų judėjimą, kad skirtingos pamainos turėtų minimalų kontaktą ir jų pasikeitimas būtų įvykdytas per kuo trumpesnį laiką. Taip pat svarbu kontroliuoti ir žmonių patekimą į įmonės teritoriją – tam naudojami termovizoriai, leidžiantys išmatuoti darbuotojų kūno temperatūrą.

Tačiau patirtis rodo, kad siekiant laiku nustatyti susirgusius darbuotojus temperatūros matavimo neužtenka, gali pasitaikyti ir besimptomių susirgimų. Todėl įmonės viduje turėtų nuolat būti vykdomi COVID-19 testai.

Tokią praktiką taikome „Achemoje“ – dalyje gamybinių padalinių darbuotojus testuojame prieš kiekvieną pamainos išėjimą į darbą, kas keturias paras. Nuo pandemijos pradžios bendrovės lėšomis jau atlikome virš 1 100 testų,  o darbuotojų saugumą užtikrinančioms priemonėms jau skyrėme beveik 300 tūkst. eurų.  Rezultatus pajautėme – susirgimų įmonėje kreivė pradėjo leistis žemyn.

Šiais neapibrėžtumo pilnais laikais taip pat būtina palaikyti glaudų ryšį su darbuotojais. Nuosekli ir dažna komunikacija apie esamą situaciją ir sprendimus padės sumažinti nerimą darbuotojams, išlaikyti ryšį.

Tik veiksmų visuma gali padėti apsaugoti darbuotojų fizinę ir psichologinę sveikatą, užkirsti kelią viruso židinių susidarymui bei užtikrinti pramonės sektoriaus įmonių veiklos tęstinumą. 


Kitos naujienos