2021

11 Sau. Apdovanoti racionaliausių idėjų autoriai


Apdovanoti racionaliausių idėjų autoriai

Praeitų metų pabaigoje, kaip ir kasmet, „Achemoje“ buvo organizuojamas racionalizacinių pasiūlymų konkursas. Darbuotojai buvo kviečiami teikti pasiūlymus energijos taupymo, darbų saugos gerinimo, aplinkosaugos temomis. Vertinimo komisija apdovanojo dvi komandas, pateikusias racionaliausius ir inovatyviausius pasiūlymus.

Pirma vieta konkurse atiteko Gamybos valdymo skyriaus vyriausio inžinieriaus Manto Sungailos ir Amoniako cecho Nr. 2 skyriaus inžinieriaus Povilo Trapenskio projektui. Vyrai pateikė idėją kaip mažinti gamtinių dujų suvartojimą amoniako gamybai panaudojant  CO2 nešvarios frakcijos dujas. Sumažėjus gamtinių dujų poreikiui, į aplinką būtų išmetama mažiau anglies dioksido, gamyba taptų švaresnė.

Už šį pasiūlymą kolegos gavo pirmosios vietos apdovanojimą ir piniginį prizą.

„Amoniako cechą pasirinkome dėl to, kad gerai pažįstame gamybos technologiją, esu dirbęs šiame ceche ne vienerius metus. Pati idėja vystėsi apie metus laiko. Ieškojome informacijos kaip užsienio gamyklose yra modernizuojama amoniako gamyba, kaip kolegos sprendžia šiuos klausimus. Atsirinkome idėją, padiskutavome su vadovais ir pateikėme pasiūlymą konkursui“, - kalbėjo Mantas Sungaila, pridūręs, kad turėjo vilčių nugalėti.  

Antrą vietą konkurse užėmė Santechnikos cecho technologo Vlado Autuko, mechaniko Algirdo Rugio ir pamainos inžinieriaus Audriaus Sinkevičiaus idėja.

Vyrai pasiūlė K-382 I pakėlimo siurblinės vandens imtuvo apsaugą nuo nešmenų. Šiuo projektu siekiama sumažinti Neries upe nešamų medžių šakų, lapų, maurų ar plastmasių patekimą į siurblinės imtuvą. Už šio projekto idėją vyrai apdovanoti piniginiu prizu.

„Smagu gauti įvertinimą. Pasiūlymo idėja kilo šį rudenį kai buvo atliekami eiliniai siurblinės atitvaro valymo darbai. Problema yra  tame, kad  pavasarį ir rudenį Neries vandenyje padidėja lapų, žolių, šakų. Jie užkemša vandens ėmimo įrenginių pritekėjimo kameras. Aptarnaujantis personalas turi pastoviai valyti vandens ėmimo angų grotas. Dėl to pasiūlėme šį sprendimą. Tikimės, kad jis leis mažiau teršti atitvarą, užtikrins vandens ėmimo patikimumą, bus gerinamos aparatininkų darbo sąlygos“, - teigė technologas Vladas Autukas.

Projektai buvo vertinami pagal įdiegimo kaštus, terminus, ekonominį bei aplinkosauginį efektus.

„Matome keleriopą naudą. Įmonė gauna sprendimus, kurie padeda efektyviau dirbti. Darbuotojai gauna paskatinimą už idėjas. Vis tik manau didžiausia nauda yra darbuotojų įsitraukimas. Kai tu pats siūlai procesus, planuoji, skaičiuoji, o vėliau darbo vietoje matai to naudą, besikeičiančią situaciją. Taip jauti didesnę prasmę, motyvaciją darbe“, - pasakojo įmonės generalinis direktorius Ramūnas Miliauskas. 


Kitos naujienos