2020

23 Gru. Tarp Lietuvos verslo lyderių: „Achemai“ skirtas solidus įvertinimas


Tarp Lietuvos verslo lyderių: „Achemai“ skirtas solidus įvertinimas

„Verslo žinių“ trečią kartą skelbiamo reitingo „Lietuvos verslo lyderiai 500“ antrąją vietą šiais metais užėmė didžiausia šalies trąšų gamintoja AB „Achema“.
Reitinguojant įmones analitikai vertino keturis pagrindinius kriterijus - jų dydį, efektyvumą, augimą bei socialinę vertę. Šie rodikliai ir nulėmė galutinį „Achemos“ balą bei antrąją vietą Lietuvos verslo lyderių reitinge.
 
Minėtame reitinge pirma pozicija atiteko UAB „Thermo Fisher Scientific Baltics“, trečia - „Light Conversion“, ketvirta - UAB „Teltonika“, penkta - SEB bankui.
 
„Visuomet smagu būti gerai įvertintiems – tai rodo, jog kiekvieną dieną dirbame teisinga linkme. Tai ir visos pramonės, ir mūsų įmonės, ir viso kolektyvo įvertinimas – kryptingo bei nuoseklaus mūsų darbo rezultatas“, - įvertinimu džiaugėsi „Achemos“ generalinis direktorius Ramūnas Miliauskas.
 
Anot įmonės vadovo, vieno sėkmę nulėmusio faktoriaus nėra.
 
„Sėkmingą bendrovės veiklą lėmė daug faktorių –  susibalansavo pasaulinė azotinių trąšų rinka, nukrito pasaulinės gamtinių dujų, kurios yra pagrindinė trąšų gamybos žaliava, kainos. Daug dėmesio skyrėme žaliavų kainų svyravimų rizikos valdymui. Taip pat nuosekliai investavome į gamybos efektyvumo didinimo projektus. Sudėjus visas šias dedamąsias ir gavome siekiamą rezultatą“, - kalbėjo R. Malinauskas.
 
Įmonės vadovas mini, kad šiemet teko neįprasti iššūkiai siekiant suvaldyti rizikas, kylančias dėl pandemijos.
 
„Šie metai, kaip ir visiems, buvo sudėtingi – susidūrėme su iššūkiu užtikrinti gamybos tęstinumą ir darbuotojų sveikatos saugumą. Tam skyrėme daug dėmesio. Be visų rekomenduojamų priemonių, daug investavome į nuolatinį darbuotojų testavimą – nuo pandemijos pradžios jau atlikta virš 1 000 testų,  o darbuotojų saugumą pandemijos metu užtikrinančioms priemonėms jau skyrėme beveik 300 tūkst. eurų“, - sakė vadovas.
Pasak R. Miliausko, kovodami su pandemija įmonė skyrė lėšas ne tik darbuotojų saugumui užtikrinti, bet ir vietinei bendruomenei. 
 
„Verslas turi žengti žingsnį ir prisidėti prie visuomenės gerovės.  Kartais tiesiog galime greičiau veikti, neturime procedūrų, reikalingų viešosioms įstaigoms. Rūpinomės ne tik savo darbuotojais, bet ir bendruomenės nariais. Jonavos ligoninei ir LSMU ligoninės Kauno klinikoms padovanojome dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatus, o pandemijos pradžioje Jonavos ligoninei perdavėme įvairių apsaugos priemonių, kurių tuo metu trūko visoje šalyje“, - kalbėjo generalinis direktorius.
 
Baigdamas pašnekovas minėjo, kad kitų metų pagrindiniai tikslai – užtikrinti gamybos tęstinumą ir tęsti investicinius projektus.
 
„Kalbant apie ateinančių metų planus, svarbiausias tikslas – užtikrinti gamybos tęstinumą pandemijos sąlygomis. Pandemija ar ne, kitais metais toliau tęsime numatytas investicijas. Turime judėti pirmyn siekdami išlaikyti konkurencingumą - tęsime energetines sąnaudas, poveikį aplinkai ir CO2 emisiją mažinančius projektus. Manau, kad per šiuos metus visi paaugome, įgijome naujos patirties ir tikiu, kad tai projektus leis įgyvendinti be didesnių trukdžių“, - kalbėjo „Achemos“ generalinis direktorius.
 
Analitikai vertinę įmonių rezultatus daug dėmesio skyrė verslo viešumui bei atvirumui, dėl to komunikacijos kriterijus buvo svarbus faktorius galutinėms įmonių pozicijoms.
 
 „Achema“ yra didžiausia trąšų gamintoja šalyje. Įmonėje dirba virš 1300 darbuotojų, metinė trąšų gamyba siekia 2 milijonus tonų.


Kitos naujienos