2020

22 Gru. Herojai tarp mūsų - aktyvūs achemiečiai padeda senjorams


Herojai tarp mūsų - aktyvūs achemiečiai padeda senjorams

Persirgimas koronavirusu, sustabdyta mylima laisvalaikio veikla ne vieną galėtų išmušti iš vėžių. Vis tik Alvydas Strazdas priėmė šį iššūkį ir su kolegomis achemiečiais nusprendė šiuo nelengvu metu padėti tiems, kuriems labiausiai reikia – senjorams. Vyras kartu su kolegomis gruodžio mėnesį padeda vyresniems jonaviečiams atveždami maisto ar reikalingų vaistų, juos paveždamas iki gydymo įstaigų.

„Idėja kilo sumažėjus veiklai. Įprastai be darbo aktyviai užsiimu sportine veikla – darbovietėje turime sporto klubą, kuriame užsiimame įvairiomis sporto šakomis – nuo krepšinio, futbolo iki tinklinio ar badmintono. Bet šis karantinas taip sumaišė kortas, tad turėjome šią veiklą sustabdyti.

Aš pripratęs prie veiklos, o ir norėjosi prisidėti prie viruso suvaldymo, švenčių metas įkvepia geriems darbams. Pats persirgau virusu, pamačiau kokia tai klastinga liga, tad norisi kaip įmanoma labiau apsaugoti vyresniuosius. Visiems sudėtingas metas, tad turime suremti pečius, kad sustabdytume viruso plitimą. Vykdome šią akciją su kolegomis, kurie taip pat jau yra sirgę, įgiję imunitetą“, - kalbėjo „Achespo“ sporto klubo pirmininkas Alvydas Strazdas pridūręs, kad padedant senjorams laikomasi visų saugumo priemonių.

Vyras pasakoja, kad kartu su bendraminčiais iš pradžių galvoję padėti įmonės veteranams idėją išplėtė iki visų Jonavoje gyvenančių senjorų. 

„Įmonėje turime veteranų klubą – į jį susibūrę buvę ilgamečiai darbuotojai. Su jais nuolat palaikome ryšį. Kažkada jie mus jaunuolius priėmė ir apmokė, dabar turime progą grąžinti skolą. Tai pirma jų ir klausėme kokia pagalba reikalinga, išdalinome telefono numerius, kuriais gali kreiptis. Be abejo padedame ne tik buvusiems achemiečiams, bet ir senjorams gyvenantiems Jonavoje, kurie turi tokį poreikį.

Sulaukiame nemažai skambučių, žmonės domisi  ar paslauga mokama, ar maistą atvežame už savo pinigus, ar už jų.  Jei šeimoje padėtis labai sunki, galime maistą atvežti ir už sporto klubo lėšas. Esame viena bendruomenė ir turime išlikt kartu šiuo sudėtingu metu“, - pasakojo vyras pakartojęs, kad šias paslaugas teikia nemokamai ir laikydamiesi saugumo reikalavimų.

Anot A. Strazdo jie sulaukia įvairiausių prašymų padėti – nuo maisto atvežimo iki pavežimo į polikliniką. Kol kas populiariausias prašymas – nupirkti vaistų.

„Prieš kelias dienas turėjome turbūt vieną sudėtingesnių šios akcijos veiklų. Vežėme virš 80 metų amžiaus buvusią administracijos darbuotoją į Kauną, onkologijos ligoninę. Senolė jau sunkiai vaikšto, vežėme atlikti švitinimo ir kitų procedūrų. Užtrukome didelę dienos dalį. Svarbu nepamiršti, kad karantino metu išlieka ir kitos ligos, ne tik COVID-19. Pagelbėdami pastebime, kad vyresniems žmonėms labai svarbu ir pabendrauti, pasikalbėti“, -  teigė UAB ,,Budrus sakalas" vairuotoju gelbėtoju dirbantis vyras.

Sporto klubo atstovai jau ne pirmą kartą organizuoja socialines iniciatyvas – pavasarį jonaviečiams dovanojo vienkartines kaukes, prieš kelis metus klubas  Jonavos centrinei ligoninei įteikė pragulų prevenciją užtikrinančius čiužinius.

Sporto klubas „Achespo” vienija „Achemos” gamykloje dirbančius sportininkus mėgėjus. Klube darbuotojai gali užsiimti krepšinio, futbolo, tinklinio, badmintono, stalo teniso ir kitomis sporto šakomis.


Kitos naujienos