2020

09 Gru. Pramonės įmonė atsisuka darbuotojus: premijos už efektyvių idėjų įgyvendinimą


Pramonės įmonė atsisuka darbuotojus: premijos už efektyvių idėjų įgyvendinimą

Gamybos įmonės nuolatos susiduria su iššūkiais kaip galėtų dirbti našiau norėdamos išlaikyti konkurencingumą. Kaip efektyviau naudoti resursus, optimizuoti procesus, mažinti taršius sprendimus ir poveikį aplinkai. Sprendimai gali būti įvairūs - nuo išorinių konsultantų iki tarptautinių studijų rengimų.

Vis tik dalis įmonių ieškodamos sprendimų atsisuka į savo personalą, kuris kiekvieną dieną susiduria su esamais procesais ir bene geriausiai juos pažįsta. Šiuo keliu eina ir didžiausia trąšų gamintoja Lietuvoje „Achema“, kasmet kviečianti darbuotojus teikti pasiūlymus energetinių resursų taupymo, aplinkosaugos, kokybės, našumo didinimo temomis.

„Visuomet vertiname išorės specialistų darbą, bet taip pat norime, jog mūsų darbuotojai, kurie kiekvieną dieną dirba su šiais procesais ir geriausiai pažįsta kiekvieną agregatą, siūlytų savo sprendimus. Tai jų žaidimo aikštelė. Kiekvieną dieną dirbdamas matai vietas, kurias reikėtų koreguoti, kad darbas taptų efektyvesnis ar saugesnis“, - pasakojo įmonės generalinis direktorius Ramūnas Miliauskas.

Didina darbuotojų įsitraukimą

Anot R. Miliausko kasmet didėjant įrengimų efektyvumui ir optimizuojant procesus nėra lengva užduotis sugalvoti kaip dirbti dar efektyviau ar ekologiškiau.

„Pastebime, kad daugiau pasiūlymų gauname praėjus metams ar dviem po naujų objektų  eksploatacijos pradžios. Pradėjus dirbti pamatomi trūkumai, galvojama ne tik kaip juos pašalinti, bet ir patobulinti patį procesą. Turime ir nuolatinius pasiūlymų teikėjus, bet kiekvienais metais atsiranda ir naujų kolegų su savomis idėjomis. Skirtingi skyriai mėgsta tarpusavyje pasivaržyti. Jei vienais metais laimėjo vieno skyriaus kolega, tai kitais metais jaučiame kolegų sujudimą kitame“, - kalbėjo R. Miliauskas pridūręs, kad per metus sulaukiama iki 4-5 pasiūlymų.

Juos nagrinėjanti komisija didžiausią dėmesį skiria projekto aktualumui, originalumui ir kuriamai ekonominei vertei.

„Matome keleriopą naudą. Įmonė gauna sprendimus, kurie padeda efektyviau ar saugiau dirbti. Darbuotojai gauna paskatinimą už idėjas. Vis tik manau didžiausia nauda yra darbuotojų įsitraukimas. Kai tu pats siūlai procesus, planuoji, skaičiuoji, o vėliau darbo vietoje matai to naudą, besikeičiančią situaciją. Taip jauti didesnę prasmę, motyvaciją darbe“, - teigė pašnekovas.

Dalinasi  grąža

Anot įmonės atstovo šiuos pasiūlymus darbuotojai gali teikti ištisus metus. Pasiūlymus vertina iš bendrovės specialistų sudaryta komisija. Trijų geriausių pasiūlymų autoriai gauna piniginį paskatinimą.


Kitos naujienos