2019

26 Kov. „Achema“ – tarp Lietuvos verslo lyderių geriausiųjų


„Achema“ – tarp Lietuvos verslo lyderių geriausiųjų

„Verslo žinios“ sudarė naują reitingą – „Lietuvos verslo lyderiai 500“ (LVL 500), kuriame didžiosios šalies bendrovės surikiuotos atsižvelgiant į jų verslo augimą, veiklos efektyvumą, naudą darbuotojams, skaidrumą ir indėlį ugdant verslo visuomenę komunikuojant savo patirtį. Pirmą kartą paskelbtame reitinge į stipriausiųjų bendrovių penketuką pateko ir koncerno „Achemos grupė“ bendrovė „Achema“.

Reitinguojant įmones, „Verslo žinios“ išskyrė keturias kriterijų grupes, kurioms priskiriami rodikliai bei jų reikšmės nulėmė galutinį balą ir vietą LVL 500 reitinge. Šios keturios grupės: dydis (pajamos, pelnas), efektyvumas (pelningumas, pelnas vienam darbuotojui), augimas (metinis pajamų ir pelno pokytis) bei socialinė vertė (atlyginimai, matomumas). Įvertinus visus šiuos kriterijus, azoto trąšų ir kitų pramoninių chemijos produktų gamyba užsiimanti AB „Achema“ atsidūrė 4-ojoje verslo lyderių reitingo vietoje.

Sudarant LVL 500 reitingą buvo vertinamos tik į „Verslo žinių“ sudarytą Lietuvos didžiausių bendrovių TOP 1000 sąrašą pagal savo pajamas patenkančios įmonės, taip pat įtrauktos ir finansų bei draudimo institucijos. Į reitingavimą neįtrauktos tos bendrovės, kurių skola „Sodrai“ 2018 m. pabaigoje viršijo 1.000 Eur, iki praėjusių metų pabaigos nebuvo pateikusios finansinių ataskaitų Registrų centrui už 2017 m. ar pernai vidutiniškai turėjo mažiau nei 20 darbuotojų.

Parengta pagal www.vz.lt informaciją


Kitos naujienos