2015

25 Bir. Joninių išvakarėse „Achemoje“ lankėsi Premjeras Algirdas Butkevičius


Joninių išvakarėse „Achemoje“ lankėsi Premjeras Algirdas Butkevičius

Premjeras Algirdas Butkevičius Joninių išvakarėse lankydamasis Jonavos trąšų gamykloje „Achema" susitiko su pagrindine „Achemos grupės" akcininke bei valdybos pirmininke Lyda Lubiene, Bendrovės generalinius direktoriumi Ramūnu Miliausku, su Profesinių sąjungų administracijos vadove Birute Daškevičiene. Susitikime taip pat dalyvavo ir LR susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius bei Jonavos rajono savivaldybės meras Mindaugas Sinkevičius. 
Susitikime buvo aptarta esama gamyklos situacija ir opiausios problemos: aukšta dujų kaina, VIAP mokestis, SGD terminalo mokestis. 

Bendrovėje veikiančių profesinių sąjungų administracijos vadove Birute Daškevičiene išreiškė pritarimą principiniams naujojo socialinio modelio principams ir nuostatoms bei paragino tolesniuose svarstymuose atsižvelgti į LR Trišalės tarybos priimtus sprendimus. 

„Bendrovėje „Achema" veikiančios 2 stiprios profsąjungos: darbuotojų ir darbininkų, kurioms priklauso apie pusę visų dirbančiųjų galėtų būti geru pavyzdžiu, kaip veikia sistema ir kaip nuosekliai dirbant bei derantis dėl kiekvieno Kolektyvinės sutarties punkto, galima pasiekti susitarimų, kurie net palankesni nei esamos LR Darbo kodekso nuostatos", - susitikime sakė B.Daškevičienė.
 
Premjeras Algirdas Butkevičius paragino Jonavos profesines sąjungas pasidalinti savo patirtimi ieškant sprendimų su darbdaviais ir su likusiomis Lietuvos profsąjungomis. Premjeras taip pat išreiškė viltį, jog nebus vilkinamas naujojo socialinio modelio priėmimas ir visos pusės sugebės dirbti konstruktyviai ir intensyviai. 

„Iš tiesų gamyklos darbuotojų padėtis, socialinės garantijos, galimybės socialinei partnerystei bei kasmet gerinamos Kolektyvinės sutarties sąlygos, labai priklauso nuo Bendrovės veiklos stabilumo ir rezultatų",- susitikime su Premjeru A.Butkevičiumi pabrėžė AB „Achema" generalinis direktorius Ramūnas Miliauskas.-„Džiaugiamės, jog valdžios institucijos supranta gamybos ir stambiosios pramonės kuriamą pridėtinę vertę ir tikimės, jog formuojant tiek įstatyminę bazę, tiek rengiant ilgalaikes strategijas, mes turėsime aiškias, logiškai pagrįstas ir ekonomiškai įvertintas veiklos sąlygas."


Kitos naujienos