2015

01 Bir. Iškilmingas „Achemos“ jubiliejus suvienijo Jonavos gyventojus (video)


Iškilmingas „Achemos“ jubiliejus suvienijo Jonavos gyventojus (video)

Gamyklos jubiliejaus renginiai truko visą savaitę - jos metu vyko įvairi kultūrinė veikla, pristatomos fotografijų parodos, organizuojami pramoginiai renginiai. Savaitę vainikavo finalinis jubiliejaus renginys, kurio metu atidengta skulptūra, skirta įamžinti vieno ryškiausių Lietuvos verslininkų bei mecenatų, koncerno „Achemos grupė" įkūrėjo, Lietuvos nepriklausomybės akto signataro, Jonavos Garbės piliečio, Kauno technologijos universiteto (KTU) docento, Kauno technologijos ir Klaipėdos universitetų garbės daktaro Bronislovo Lubio atminimą.

Skulptūros autorius Alfonsas Vaura teigė, kurdamas šią kompoziciją, stengėsi atkurti ne tik portretinį panašumą, bet ir atskleisti dr. B. Lubio energiją ir veržlumą.

Renginyje dalyvavo koncerno „Achemos grupė" pagrindinė akcininkė Lyda Lubienė, koncerno ekonomikos ir finansų direktorius, laikinai vykdantis generalinio direktoriaus pareigas Audrius Bendaravičius, susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius, profesorius Vytautas Landsbergis, Jonavos meras Mindaugas Sinkevičius ir daugelis kitų visuomenei ir gamyklos darbuotojams puikiai pažįstamų žmonių.

„Per visą gyvavimo laikotarpį teko patirti įvairių situacijų. Turėjome ir nesėkmių, bet jos mus užgrūdino. Mes sugebėdavome visi susiimti, išspręsti problemą ir atsitiesti, todėl žengėme į priekį, išsaugodami „Achemos" gerą vardą ir žmonių, kūrusių bendrovę, atminimą. Šiandieniai įstatymai mūsų nelepina, bet 50-mečio veikla rodo, kad įmonės pamatai yra teisingi ir tvirti. Mūsų žmonės yra aukso fondas", - renginio metu teigė „Achemos" generalinis direktorius Ramūnas Miliauskas.

Jubiliejinę gamyklai dieną visuomenei oficialiai pristatyti gamyklos lėšomis atnaujinti dviračių takai, kurių simbolinę juostelę perkirpo R. Miliauskas ir Jonavos meras M. Sinkevičius.

„Noriu labai padėkoti už tokią gražią ir reikšmingą dovaną miestui. Tikiu, kad po darbų, savaitgaliais su šeimomis daugelis jonaviečių leisis į keliones dviračiais ir šia atkarpa", - po dviračių tako atidarymo kalbėjo M.Sinkevičius.

Jubiliejinę dieną pakeitė turiningas vakaras, kurio metu „Achemos" šventės svečiai galėjo stebėti įspūdingą lazerių šou, klausyti populiariausių šalies muzikos atlikėjų bei išbandyti jėgas įvairiose pramogose, kurios buvo siūlomos Joninių slėnyje.

 


Kitos naujienos