2015

24 Kov. Naujoji „Achemos“ kolektyvinė sutartis – veiksminga partnerystė


Naujoji „Achemos“ kolektyvinė sutartis – veiksminga partnerystė

Naujoji „Achemos“ kolektyvinė sutartis – veiksminga partnerystė

Po kiek užtrukusių derybų, „Achemoje" vieneriems metams įsigaliojo naujoji Kolektyvinė sutartis. 

Pasak Bendrovės generalinio direktoriaus Ramūno Miliausko, dėl sudėtingos situacijos rinkoje (neaiški gamtinių dujų kaina) sutartis pasirašyta ne dviem, o vieneriems metams. „Svarbu, kad socialiniai partneriai: darbdavys ir profsąjungos sugeba pasiekti abipusį susitarimą. Viliuosi, kad ir toliau pavyks taip glaudžiai bendradarbiauti bei racionaliai spręsti iškilusius klausimus",- kalbėjo Gen. direktorius R.Miliauskas.

Viena iš ilgalaikių Kolektyvinės sutarties tradicijų - siekti, kad kiekvienas naujas susitarimas būtų geresnis nei galiojęs iki šiol. Tiek darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Dainius Šlepetis, tiek darbininkų sąjungai vadovaujantis Egidijus Budnikas patvirtino, jog pagrindinis kriterijus - sąlygų pagerinimas - buvo pasiektas. Remiantis pasiektais susitarimais, 2015 m. laukia daug iššūkių ir pokyčių - bus atliekama atlyginimų ir skatinimo sistemos peržiūra bei pakeitimai.

Šiuo metu abiem „Achemos" profsąjungoms priklauso 645 dirbančiųjų. Iš viso „Achemoje" šiuo metu dirba 1456 darbuotojai. Profesinių sąjungų administracijos vadovė Birutė Daškevičienė įsitikinusi, jog tiek profsąjungos, tiek Bendrovės vadovybė siekia to paties tikslo - gerinant darbo aplinką ir numatant papildomas socialines garantijas - didinti darbuotojų lojalumą ir motyvaciją darbui. Anot B.Daškevičienės socialinę partnerystę tokio dydžio įmonėje kaip „Achema" bus galima pavadinti idealia tada, kai visos grandys: ir vadovybė, ir profsąjungos, ir vidurinės grandies vadovai išsiugdys sisteminį požiūrį bei visos pusės vykdys duotus įsipareigojus.

Kolektyvinės sutartys yra pasirašytos ir šiose Jonavos bendrovėse: UAB „Iremas", UAB „Agrochema", UAB „Achempak".


Kitos naujienos