2015

21 Vas. Ištikimiausiems „Achemos“ darbuotojams – medaliai ir gėlių jūra


Ištikimiausiems „Achemos“ darbuotojams – medaliai ir gėlių jūra

Vasario pabaigoje achemiečių bendruomenė tampa didžiausiais gėlių pirkėjais. Mat būtent trečiąjį vasario penktadienį vyksta iškilminga darbo veteranų pagerbimo ceremonija. Jau 31-ąjį kartą vykusioje šventėje Jonavos kultūros centre kraštiečio tautodailininko Vytauto Mikšto išaustomis tautinėmis juostomis buvo perjuosta daugiau kaip pusantro šimto ištikimų „Achemos", jos filialų bei kitų rajone veikiančių koncerno padalinių darbuotojų, triūsiančių 20, 25, 30, 35, 40 ir 45 metus. 
 

Visų mūsų tikslas - išlaikyti stiprybę ir vientisumą

Šventėje dalyvavęs koncerno „Achemos grupė" Ekonomikos ir finansų direktorius Audrius Bendaravičius, laikinai vykdantis generalinio direktoriaus funkcijas, sveikindamas veteranus, atkreipė dėmesį, kad 2014-ieji buvo sudėtingi, tačiau neblogi metai. „Visas koncernas uždirbo apie 3,7 milijardus litų pajamų, o tai sudaro per 3 procentus Lietuvos bendro vidaus produkto. Tai išties nemažai. Apie du trečdaliai tų pajamų uždirbta būtent čia, Jonavoje", - sakė vakaro svečias.

Jis pasidžiaugė ir mažesnėmis koncerno dukterinėmis įmonėmis, įsikūrusiomis Jonavos rajone. Pagyrimo nusipelnė bendrovė „Achempak", praėjusiais metais pasiekusi rekordą visoje savo veiklos istorijoje, gerų rezultatų pasiekė „Iremas", „Transachema", kitos dukterinės įmonės. Aptardamas pagrindines 2015-ųjų veiklos gaires, A. Bendaravičius atkreipė dėmesį, kad investicijas reikės sudėlioti penkeriems ar dešimt metų į priekį, kaip būdavo daroma anksčiau.

„Vienas iš esminių tikslų - išlaikyti koncerną vientisą ir stiprų. To tikrai būtų norėjęs jo įkūrėjas mokslų daktaras Bronislovas Lubys. Nuoširdžiai dėkoju už darbą, indėlį, atsidavimą. Jūsų patirtis, žinios, išmintis, pagalba ir patarimai yra sėkmės garantas koncerno veikloje. Linkiu visiems veteranams sveikatos, stiprybės, energijos ir laimės", - linkėjo koncerno vadovo funkcijas vykdantis A. Bendaravičius.

Šilta staigmena - unikalūs medaliai

Šventės viešnia, pagrindinė koncerno „Achemos grupė" akcininkė, valdybos narė Lyda Lubienė, šiltais žodžiais kreipdamasi į susirinkusiuosius, 45-erius metus įmonei atidavusius veteranus įvardijo deimantiniais ir atviravo jiems turinti staigmeną.

„Bronislovo Lubio Labdaros ir paramos fondo valdybos sprendimu norėčiau jiems įteikti po mūsų įsteigtą medalį. Tikiu, kad savo namuose kiekvienas jų ras vietelę pasidėti medalį ir prisimins įkūrėją, mūsų ilgametį vedlį, amžiną atilsį Prezidentą daktarą Bronislovą Lubį", - kalbėjo garbi viešnia, patiems vyriausiems veteranams įteikdama vienetinius skulptoriaus Alfonso Vauros nukaldintus medalius ir gėlių puokštes.

Darbuotojas - didžiausias įmonės turtas

 
Bendrovės „Achema" generalinis direktorius Ramūnas Miliauskas pabrėžė, kad „žmogus yra didžiausias įmonės turtas". „Be patikimų, sąžiningų, savo darbą išmanančių žmonių nieko nenuveiksi. Dėkui jums visiems. Ši tradicinė šventė bendrovės vadovybei suteikia galimybę asmeniškai kiekvienam paspausti ranką ir padėkoti, įteikti dovanų ir tiesiog pasidžiaugti", - akcentavo „Achemos" vadovas.


Darbo veteranus sveikino Lietuvos Respublikos susisiekimo ministras, Seimo narys Rimantas Sinkevičius. „Pats esu „Achemos" veteranas, dažnai prisimenu drauge praleistas valandas, dienas. Visada rūpėjo ir rūpi, kaip sekasi įmonei, žmonėms, kolektyvui. Esu tikras, kad ir ateityje „Achema" bei prie jos esančios savarankiškos įmonės dirbs ir stiprės", - išreiškė įsitikinimą Vyriausybės narys.

Jonavos rajono savivaldybės meras Mindaugas Sinkevičius pabrėžė „Achemos" ir Savivaldybės vienybę: „Gegužės mėnesį įmonė minės 50-metį, o Jonavos miestas šiemet švęs 265 metinių sukaktį. Mus vienija bendra pusės amžiaus istorija, paklojusi pamatus miesto plėtrai bei padėjusi jam augti. Esame susieti ir vieni be kitų gyventi negalime. Daugelis jonaviečių kuria ekonominę vertę, moka mokesčius, rodo lojalumą ne tik chemijos bendrovei, bet ir šiam kraštui - nepabėga, neišvažiuoja į svečias šalis. Ačiū visiems už triūsą ir meilę savo kraštui."

Lojaliausių darbuotojų jūra

Kiekvienam veteranui scenoje rankas paspaudė pagrindinė koncerno akcininkė p. L. Lubienė, koncerno vadovas A. Bendaravičius ir „Achemos" generalinis direktorius R. Miliauskas.

Generalinio direktoriaus įsakymu už nepriekaištingą 20 metų darbą pirmą kartą veterano vardas suteiktas 36 asmenims. Jiems įteikti III laipsnio Garbės ženkleliai, sveikinimo raštai, pažymėjimai, veterano juostos bei išmokėti piniginiai paskatinimai.

II laipsnio Garbės ženkleliais ir kitomis priklausančiomis regalijomis apdovanoti 22 ketvirtį amžiaus įmonėje triūsiantys žmonės.

Didžiausią pulką (37 asmenys) sudarė darbo veteranai, koncerno „Achemos grupė" bendrovėse dirbantys tris dešimtmečius. Jie apdovanoti I laipsnio Garbės ženkleliais ir kitomis dovanomis. 35-erių metų darbo veteranai pasipuošė aukščiausio laipsnio Garbės ženkleliais ir visomis regalijomis. Šį aukso fondą sudarė 26 darbuotojai. Už nepriekaištingą keturiasdešimties metų darbą vardine dovana - specialiu žiedu paskatinti 25 įmonei atsidavę asmenys.

Už 45 m. darbo stažą - specialūs žiedai

Didžiausios pagarbos nusipelnė tie, kurie savo gyvenimą su „Achema" susiejo prieš 45-erius metus. Sąraše - tik šeši darbuotojai, statę, kūrę ir brandinę azotinių trąšų gamyklą, šiandien tapusią viena didžiausių koncerno „Achemos grupė" įmonių. 

Dar neatsipeikėję nuo p. L. Lubienės pateiktos staigmenos šventės pradžioje, jie dar kartą buvo pagerbti. „Achemos" generalinio direktoriaus įsakymu vardinė dovana - žiedas su briliantu, sveikinimo raštas, veterano juosta be piniginis paskatinimas įteikti „Achemos" sandėlių ūkio viršininkui Algirdui Keršiui, „Svečių namų" vadybininkei Rimai Molytei, elektros cecho elektromonteriui Albertui Lukoševičiui, buvusiam amonio salietros cecho viršininkui Romualdui Jonui Bartininkui, filialo „Sistematika" šaltkalviui Stasiui Kažukauskui bei bendrovės „Iremas" tekintojui Jonui Usavičiui.

Visiems jiems „Achema" - vienintelė darbovietė, tapusi antraisiais namais. „Mus visus stiprino a. a. daktaro Bronislovo Lubio filosofija, jo gebėjimas burti kolektyvą ir didžiulė pagarba žmogui. Tai stiprino ir grūdino kiekvieno charakterį. Todėl šiandien matome tiek daug veteranų", - samprotavo A. Keršis.

Veteranus sveikino žinomi muzikiniai kolektyvai ir solistai, o visą šventę nuotaikingai vedė dainininkė Irūna Puzaraitė ir TV laidų vedėjas Rolandas Vilkončius. 

Tik statistika

Šventės metu buvo pagerbti 108 „Achemos" darbo veteranai. Juostomis, su įaustais darbo stažą ženklinančiais skaičiais, apjuosti 27 bendrovės „Iremas" darbuotojai. Pagerbti šeši ištikimiausieji „Transachemos" dirbantieji. Tarp pulko darbo veteranų - 5 saugos tarnybos „Budrus sakalas" atstovai. Darbo veterano vardai suteikti keturiems „Agrochemos" ir vienam „Achempako" darbuotojui.

Parengta pagal I.Nagulevičienės straipsnį „Achemiečių naujienose"

 

 


Kitos naujienos