2014

06 Sau. Kalėdų šventėje pagerbti metų geriausieji


Kalėdų šventėje pagerbti metų geriausieji

Kiekvienų metų rudenį akcinėje bendrovėje "Achema" skelbiami geriausių įmonės darbuotojų rinkimai. Susumavus bendruomenės narių užpildytas anketas, paaiškėja, kas užsitarnavo metų vadovo, specialisto, darbininko titulus ir pelnė "Metų achemiečio" bei "Metų achemietės" vardus. Nugalėtojai pagerbti ir apdovanoti Kalėdų šventės, 2013 m. surengtos Nacionaliniame Kauno dramos teatre, metu.  

"Tradicinis konkursas, kaip ir visada, vyko dviem etapais. Pirmiausia padalinių vadovai pasiūlė kandidatus, jų nuomone, vertus geriausiųjų titulo. O paskui savo poziciją išreiškė dirbantieji. Šiemet buvo išdalytos 1436 anketos su kandidatų sąrašais. Jas užpildė ir sugrąžino 1217 asmenų. Galima sakyti, kad rinkimuose dalyvavo apie 90 proc. visos bendruomenės",- komentavo personalo ir bendrųjų reikalų direktorius Gitenis Subačius. "Mes labai atidžiai skaičiuojame visus gautus balsus, o rezultatus patvirtina komisija, vadovaujama technikos direktoriaus Juozo Tunaičio. Dėl "Metų achemietės" ir "Metų achemiečio" diskusijų net nekyla - nugalėtojais tampa daugiausiai balsų surinkę asmenys. O dėl kitų titulų kartais prireikia padalinio vadovo komentaro. Rinkimai vyksta daugiau nei dešimt metų ir, manau, jog tai yra graži įmonės tradicija",- kalbėjo G.Subačius.

Šiemet, varžantis dėl "Metų darbininko" vardo, vyrus aplenkė moteris, nors gamykloje dirba tik apie trečdalis moterų. "Metų darbininkės" regalijos įteiktos aplinkos apsaugos centro laborantei - kontrolierei Vandai Januškienei, kuri ryškia persvara nugalėjo stipriosios lyties bendradarbius. "Neneigsiu, jog jausmas išties malonus. Bet aš nemėgstu pagyrų ir liaupsių. Mano kolegės - nuostabios moterys, visos galėtų būti kandidatėmis į tokius aukštus įvertinimus. Šiemet išrinko mane, ačiū "Achemos" darbuotojams",- kuklinosi aplinkos apsaugos centro laborantė - kontrolierė. Ateinančių metų balandžio mėnesį sukaks lygiai 40 metų, kai ji triūsia Jonavos trąšų gamykloje.

"Metų specialistu" tituluotas amoniako cecho Nr. 1 viršininko pavaduotojas Ihar Saukiu. Jis šiemet nemažai jėgų atidavė cecho modernizavimui ir rekonstrukcijai, jam, kaip cecho technologui, teko nešti didžiausią krūvį. "Įmonėje dirba daug kvalifikuotų ir sumanių specialistų, kurie verti apdovanojimų. Tačiau daugiausiai balsavusiųjų palaikė mano kandidatūrą. Jausmas nenusakomas - tiesiog labai malonu ir gera" , - atviravo prieš 17 metų iš Gardino į "Achemą" atvykęs inžinierius technologas. "Jonava labai mielas, kompaktiškas ir ramus kraštas. Man prie širdies tokie nedideli miestai, kokia yra Jonava. Šiandien esu apdovanotas ir įvertintas. Ko daugiau galima norėti?"- taisyklinga lietuvių kalba šnekėjo "Metų specialistas".

Bendrovės vyriausiasis mechanikas Egidijus Juzėnas šiemet išrinktas "Metų vadovu". Kaip žinia, šiemet įmonėje atlikta labai daug svarbių remonto darbų, vasarą, sustabdžius cechus, per trumpą laiką reikėjo juos suremontuoti ir vėl paleisti. Galbūt tai ir buvo lemtingas veiksnys, nusvėręs rinkimų rezultatus "Metų vadovo" nominacijai gauti. "Tiesą sakant, nežinau, kas nulėmė tokią sėkmę. Gal vasarą vykęs remontas gamykloje? Kadangi rinkėjai yra bendruomenės darbuotojai, kurių dauguma mane pažįsta, matyt, ir tas turėjo reikšmės. Manau, kad kolegų pasitikėjimą lemia geranoriškas bendravimas su visais, kuriuos tenka sutikti. "Achemoje" dėmesio žmogui niekada netrūksta - kiekvienas yra gerbiamas. Tiesiog puiki bendrovė, ir tiek. Be abejo, rinkimų rezultatai, pelnytas gana aukštas titulas, pagaliau tokia graži šventė Kauno dramos teatre suteikia jėgų ir yra paskata naujiems darbams. Tie nepakartojami įspūdžiai ilgai išliks atmintyje",- prisipažino "Metų vadovo" regalijomis apdovanotas E.Juzėnas.

"Bendrovėje įsitvirtinusi tradicija rinkti geriausius darbuotojus rodo, kad vadovybė vertina savo bendruomenės narius, prisimena paprastą žmogų ir jį gerbia. Ir darbe kiekvienam geriau sekasi, kai žino, kad juo rūpinamasi, skiriamas dėmesys",- dalijosi mintimis "Metų achemietės" rinkimus laimėjusi amonio salietros cecho gamybos aparatininkė Pranė Dalia Rinkevičienė. "Aš įmonėje dirbu jau beveik 41-erius metus. Esu sėsli - visus darbo metus atidaviau amonio salietros cechui, niekur iš jo nebuvau pasitraukusi. Apie darbą galiu pasakyti trumpai - gaminame trąšas", - nusišypsojo P.D.Rinkevičienė.

"Metų achemiečio" nominacija įteikta filialo "Sistematika" inžinieriui automatikui Deividui Ceinoriui. "Tai, kad esu įrašytas į kandidatų šiam apdovanojimui gauti sąrašus, žinojau, bet nemaniau, kad už mane balsuos tiek daug bendrovės darbuotojų. Todėl žinia, jog tapau "Metų achemiečiu", buvo netikėta, tačiau, prisipažinsiu, labai maloni",- nusišypsojo D.Ceinoris. Svarbiausia, anot D.Ceinorio, yra žmogiškosios savybės. Būtina išgirsti kolegų problemas ir mėginti pagal galimybes jas spręsti ar kitokiu būdu padėti, vengti konfliktų, visus klausimus aptarti ir išsiaiškinti kultūringai.

Visi konkurso nugalėtojai paskatinti poilsio kelialapiais koncerno "Achemos grupė" viešbučiuose Druskininkuose arba Palangoje. "Kiekvienas išrinktasis turi teisę pasirinkti palankų laiką ir nemokamai pailsėti viešbutyje be jokių rūpesčių " , - teigė personalo ir bendrųjų reikalų direktorius G.Subačius.

Šventinio renginio metu buvo apdovanoti ir kasmetinio racionalizacinių pasiūlymų konkurso nugalėtojai, kuriuos paskelbė technikos direktorius Juozas Tunaitis. Konkurso nugalėtojais tapo azoto rūgšties cecho specialistų komanda : cecho viršininkas Ramūnas Pilsudskas, jo pavaduotojas Andrius Kopustas, vyresnysis mechanikas Kęstutis Ganusauskas ir vyriausiasis inžinierius - technologas Ramūnas Dambrauskas. Jų sugalvotas ir pristatytas modernizavimo būdas leidžia taupyti dujas, amoniaką, brangiuosius metalus.

"Šis šventinis renginys - tai ne tik nominacijų įteikimas. Tokia sueiga - "Achemos" administracijos, generalinio direktoriaus padėka visiems darbuotojams, atsisveikinimas su nueinančiais 2013-aisiais ir žvilgsnis į Naujuosius metus", - kalbėjo vakaro vedėjas, teatro direktorius Egidijus Stancikas.

Parengta pagal I.Nagulevičienės straipsnį "Achemiečių Naujienose"

 


Kitos naujienos