2017

27 Geg. Viduramžių chemikų šventėje – tūkstančiai žmonių


Viduramžių chemikų šventėje – tūkstančiai žmonių

Paskutinį gegužės šeštadienį akcinė bendrovė „Achema“ tryliktą kartą minėjo Chemikų dieną. Šiemet organizatoriai įmonės darbuotojus, jų šeimos narius ir svečius nukėlė į viduramžių laikmetį, o šventę pavadino „Tvirtovė 2017“.

Darbuotojų labui

Didžiulėje erdvėje, kurioje sklandė Viduramžių dvasia – atvykusiuosius pasitiko riterių sargyba, juokdarys, šmirinėjo riteriai, jodinėjo šarvuoti raiteliai, vyko kaligrafijos ir žolininkės bei duonos kepimo, papuošalų gamybos pamokos.

Bendrovės „Achema“ personalo ir bendrųjų reikalų direktorius Gitenis Subačius, komentuodamas šventės temą, akcentavo, kad „viduramžiais karaliavo ryžtingi didvyriai, išryškėjo jų drąsa ir pasiaukojimas, meilė ir ištikimybė šeimininkui“. Sumanėme pajusti ano laikmečio dvasią ir taip sudominti šventės dalyvius. Manome, kad temos pasirinkimas pasiteisino“, – sakė direktorius G. Subačius.

Jo nuomone, šventė parodo geranorišką darbdavio poziciją – tai darbuotojų pagerbimas ir padėka už didelį triūsą visos įmonės labui. „Kiekvienas įmonės bendruomenės narys nemokamai galėjo pasivaišinti šašlyku, atsigerti, kiekvienas į namus parsinešė simbolinę dovanėlę. Tikimės, kad žmonės mūsų pastangas įvertins teisingai“, – pasidalijo mintimis G. Subačius.

Sveikintojų žodis

Aikštėje išsirikiavus keliolikai sporto komandų, pasiryžusių dalyvauti viduramžių laikų rungtyse, nuskambėjus „Achemos“ himnui, koncerno „Achemos grupė“ laikinai generalinio pareigas einantis Audrius Bendaravičius pakėlė achemiečių festivalio vėliavą, o chemijos įmonės vadovas Ramūnas Miliauskas įžiebė ugnį, laikomą gynėja nuo tamsos ir blogio. Prie skulptūros Jonavoje  „Achemos“ puoselėtojui a. a. dr. Bronislovui Lubiui bendrovės atstovai nuvežė krepšelį gėlių.

Koncernui vadovaujantis A. Bendaravičius, sveikindamas šventės proga, perdavė didžiausius ir geriausius pagrindinės akcininkės ir Valdybos pirmininkės Lidijos Lubienės linkėjimus. „Chemikų diena čia tampa vis didingesnė ir įspūdingesnė. Lietuvoje yra daug chemikų – ir Mažeikiuose, ir Kėdainiuose, ir Klaipėdoje. Sugebėjimas ne tik triūsti bendrovėje, bet ir burtis į šventes rodo, kad tikriausieji ir patys geriausieji chemikai dirba čia, Jonavoje“, – gyrė svečias, linkėdamas smagiai praleisti laiką.

„Achema“ –neatsitiktinai tapo tvirtove. Turėdami tokius riterius, tokius profesionalius specialistus, neįsivaizduojame jėgos, kuri mus įveiktų. Tikiu, kad darnus kolektyvinis darbas, rungtyniaujant viduramžių laikų rungtyse, duos gražių rezultatų“, – sakė R. Miliauskas.

Šventės proga achemiečius pasveikino Lietuvos Respublikos Seimo narys Rimantas Sinkevičius, kadaise pradėjęs karjerą „Achemoje“, linkėjimų ir darnaus bendradarbiavimo ateityje linkėjo Jonavos rajono savivaldybės meras Eugenijus Sabutis, taip pat dirbęs personalo skyriuje ir buvęs Chemikų dienos švenčių organizavimo komandoje. Ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius teigiamai įvertino trylika metų besitęsiančią bendruomeniškumo stiprinimo tradiciją: „Tikiu, kad Chemikų dienos minėjimai tęsis ir ateityje. Džiugu, kad mokate gerai dirbti ir uždirbti, o vadovybės iniciatyva galite pasibūti kartu ir smagiai praleisti laiką.“

Pagerbti geriausieji

Šventėje dalyvavę Lietuvos pramoninkų konfederacijos viceprezidentas Vytas Čičelis ir Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų (PPAR) direktorė Olga Grigienė Chemikų dienos proga apdovanojo kelis AB „Achema“ darbuotojus.

Lietuvos pramoninkų konfederacija už atsakingą darbą chemijos pramonės sektoriuje ir svarbų indėlį į bendrovės veiklą Profesijos riteriu paskelbė Evaldą Venckų, įmonės ekonomikos ir finansų direktorių. Jam įteikti Profesijos riterio sertifikatas ir ženklelis.

Kauno PPAR  bronzos „Darbo žvaigždės“ medaliu apdovanotas bendrovės amoniako cecho Nr. 1 viršininko pavaduotojas Ihar Saukiu, įmonėje dirbantis nuo 1996-ųjų.

 Bronzos „Darbo žvaigždės“ medalis įteiktas ir energijos cecho vyresniajam inžinieriui-elektronikui Rimvydui Šalteniui. Šis darbuotojas, perėjęs visas darbinės karjeros pakopas, yra atsakingas už sklandų bendrovės elektros tinklo darbą, gedimų prevenciją ir elektros tiekimo patikimumą.

Viduramžių rungtys

Griausmingu patrankos šūvio saliutu paskelbus oficialiosios dalies pabaigą, sportininkų komandos išmėgino sugebėjimus įvairiose viduramžių laikų sporto rungtyse – kovojo su šaltaisiais ginklais, žaisdami senovinį smiginį, į taikinius mėtė kirvius ir ietis, šaudė iš arbaletų ir t. t.

Susumavus rezultatus, paaiškėjo, kad geriausiai sekėsi amoniako vandens cecho komandai. Antrąją vietą užėmė amoniako cecho Nr. 1 sporto entuziastai „Riteriai su galvomis“, trečiojoje pozicijoje įsitvirtino įmonės profsąjungų komanda. Ir nugalėtojus, ir neužėmusius prizinių vietų komandų kapitonus prizais apdovanojo bendrovės direktorius R. Miliauskas.    

Įspūdingas koncertas

 Susirinkusieji turėjo progą pasigėrėti viduramžių raitelių pasirodymu, sulaikę kvapą stebėjo riterių, kurių šarvai sveria 30 kg, turnyru, plojo oro akrobatams.
O scenoje muzikos kolektyvai keitė vieni kitus. Skambėjo grupių „DAR“, „Original Copy“, Igorio Berino ir ansamblio „Huge soul“, Žilvino Žvagulio ir Irenos Starošaitės dainuojamos dainos.

Šventę vainikavo įspūdingas lazerių ir fejerverkų šou.

Parengta pagal Irenos Nagulevičienės straipsnį www.jonavosnaujienos.lt

Nuotr. organizatorių

 


Kitos naujienos