2017

31 Kov. Svečiuose - Lietuvos gamtos fondas


Svečiuose - Lietuvos gamtos fondas

“Lietuvos gamtos fonas” vykdydamas projektą apie Baltijos jūros eutrofikacijos proceso mažinimą, apsilankė AB “Achema”. Čia susirinkusiems specialistams pristatė esamą ir prognozuojamą situaciją, supažindino su jūroje gyvenančių dumblių pavyzdžiais. Taip pat Fondo atstovės kartu atsivežė ir įvairiausių Lietuvos telkinių vandens pavydžių, kurių sudėti buvo galima nagrinėtis per specialų laboratorinį mikroskopą.

Kartu su “Lietuvos gamtos fondo” atstovėmis “Achemos” specialistai diskutavo apie  pramonės ir ūkio daromą įtaką eutrofikacijos procesui. Fondo specialisčių tvirtinimu, tinkamai kontroliuojama trąšų gamyba daro vos juntamą poveikį, tačiau beveik nekontroliuojamas žemės ūkis bei transportas – tai didžiausi teršėjai, kurių neigiamas poveikis sudaro apie 3 ketvirtadalius viso poveikio.

Bendrame seminare taip pat buvo pristatyta “Baltijos jūros eutrofikacijos skaičiuoklė”, kurią išbandyti gali kiekvienas.

AB „Achema“ vykdo griežtą, kelių pakopų aplinkos apsaugos sistemos kontrolę, todėl visi rodikliai fiksuojami ir duomenys teikiami atsakingos institucijoms. Bendrovė yra atvira socialiniams partneriams, siekiantiems išsamiau susipažinti su gamyklos veiklos specifika.

 


Kitos naujienos