2017

14 Vas. Kovoje dėl specialistų pečius turi suremti verslas ir valdžia


Kovoje dėl specialistų pečius turi suremti verslas ir valdžia

Vis garsiau kalbama, kad dėl emigracijos ir kitų priežasčių šalyje ima trūkti kvalifikuotų specialistų. Aukščiausiuose valdžios sluoksniuose šiuo klausimu išsakoma įvairių nuomonių. Apie tai, ką reikėtų daryti, kad išlaikytume jaunus specialistus Jonavoje ar juos čia pritrauktume, kalbėjomės su keletu pašnekovų, turinčių informacijos, patirties ir pasiūlymų šioje srityje.

AB „Achema“ personalo ir bendrųjų reikalų direktoriaus Gitenio Subačiaus teigimu, didžiausia rajono įmonė  ypatingą dėmesį skiria specialistams ruošti, darbuotojų rezervui užtikrinti. „Dalyvaudami universitetuose organizuojamose karjeros dienose, priimdami studentus į gamybinę praktiką, stengiamės pritraukti jaunus specialistus. Taip pat remiame esamų darbuotojų studijas, sudarome sąlygas studijuoti. Šios ir įvairios kitos priemonės lemia tai, kad šiuo metu nesusiduriame su jaunų specialistų trūkumu“, – gerąja patirtimi dalijosi pašnekovas.

G. Subačius nepalaiko siūlymų absolventams atidirbti pagal paskyrimus. Pasak jo, gyvename šiuolaikiškoje valstybėje laisvosios rinkos sąlygomis. Todėl tiek privačios įmonės, tiek valstybinis sektorius turi veikti taip, kad pritrauktų jaunus specialistus. Normalu, kad šiais laikais kai kurių specialybių studentai yra tiesiog „medžiojami“, siūlant jiems tam tikras sąlygas, kurios viliotų įsidarbinti jau paskutiniuose kursuose ar baigus studijas. Bet taip ir turi būti.

Bendrovėje „Achema“, personalo ir bendrųjų reikalų direktoriaus duomenimis, pluša nemažai jaunų specialistų, kilusių iš įvairių Lietuvos vietų. Įmonė padeda jiems įsikurti, sudaro sąlygas dirbti.  O rajono valdžia turėtų dėti pastangas pagerinti miesto infrastruktūrą, kad šie jauni žmonės norėtų Jonavoje leisti savo laisvalaikį, kurti šeimas, auginti vaikus.

 

Parengta pagal „Jonavos naujienas“

 


Kitos naujienos