2017

27 Vas. Veteranų šventė


Veteranų šventė

Vasario pabaiga Jonavoje tradiciškai pražįsta gėlėmis. Šiemet darbo veteranų pagerbimo renginyje tautinėmis juostomis perjuosti beveik 200 bendrovės „Achema“ ir kitų koncerno „Achemos grupė“ įmonių darbuotojai. Į sceną buvo kviečiami ir padėkas iš vadovybės rankų priėmė tie ilgamečiai darbuotojai, kurie skaičiuoja nuo 20-ies iki 45 metų darbo sukaktis toje pačioje darbovietėje.

Pirmą kartą šventė vyko Jonavos sporto arenoje, talpinančioje du tūkstančius žiūrovų.

Koncerno „Achemos grupė“ pagrindinė akcininkė ir Valdybos pirmininkė Lidija Lubienė, kreipdamasi į darbo veteranus, pasipuošusius tautinėmis juostomis, išreiškė begalinę padėką už atsidavimą chemijos įmonei, už nuoširdų darbą, puoselėjant bendrovės veiklą ir siekiant aukštų rezultatų. „Ačiū už ištikimybę, nuoširdų darbą, sėslumą, linkiu visiems sveikatos, stiprybės ir ištvermės. Norėtųsi, kad šis vakaras paliktų jums visiems džiugių prisiminimų“, – linkėjo ji.

Koncerno „Achemos grupė“ generalinis direktorius Audrius Bendaravičius, prisimindamas savo darbo „Achemoje“ pradžią, prisipažino, kad tada sunkiai suvokė darbuotojų sėslumą vienoje vietoje išdirbti po kelis dešimtmečius – jam tai buvę nerealu. „Sunku patikėti, bet netrukus ir aš koncerne būsiu išdirbęs 20 metų. Daktaro Bronislovo Lubio sukurtos tradicijos, vertybės bei dvasia taip įtraukia, kad metai virsta dienomis“, – atvirai kalbėjo svečias.

AB „Achema“ generalinis direktorius Ramūnas Miliauskas pasidžiaugė, kad įmonė prisideda ne tik prie miesto gerovės kėlimo, bet ir puoselėja gražias tradicijas. „Veteranų pagerbimo vakaras – tarsi išskirtinis ‚Achemos“ simbolis. Smagu, kad mūsų bendrovėje dirba kelios kartos jonaviečių, kurių vaikai augo kartu su gamykla. Ir aš pats esu antros kartos achemietis. Dėkoju jums už indėlį, sąžiningą darbą, supratimą. Linkiu, kad šis vakaras būtų pilnas gėlių, džiugios nuotaikos, bendravimo ir nuostabių akimirkų“, –sakė bendrovės vadovas.

Šventė prasidėjo nuo jauniausių darbuotojų, vienoje įmonėje dirbančių 20 metų, tarp kurių ne tik „Achemos“, bet ir kitų įmonių – „Transachemos“, „Iremo“, „Achempako“, „Budraus sakalo“, „Gaschemos LT“ ištikimiausieji žmonės. Visą būrį sudarė 48 darbuotojai. Jiems įteikti III laipsnio Garbės ženkleliai, pažymėjimai, piniginiai paskatinimai ir sveikinimo raštai. II laipsnio Garbės ženkleliais ir tomis pačiomis regalijomis apdovanoti 25-erių darbo metų sukaktį minintys asmenys. Į sceną pakviesti 42 ketvirtį amžiaus vienoje įmonėje dirbantys žmonės. Trisdešimtmečių sąraše – 43 darbuotojai, jie paskatinti I laipsnio Garbės ženkleliais, kitomis priklausančiomis dovanomis. Aukščiausiojo laipsnio Garbės ženkleliais apdovanotas per pusę mažesnis būrys – 22 „Achemos“, „Iremo“ ir „Budraus sakalo“ darbuotojai, išdirbę 35-erius metus. Šypsodamiesi ir jaudindamiesi į sceną kilo žmonės, keturis dešimtmečius kūrę ir puoselėję „Achemą“. Jų gyvenimas susijęs su įmonės užuomazgomis, jos pamatais, plėtra, pokyčiais ir vystymusi. Jie apdovanoti ypatinga dovana – žiedu, kitomis regalijomis.

Kai į sceną buvo pakviesti darbuotojai, įmonei atidavė 45-erius metus ir su ja neatsiejamai susigyveno, susirinkusieji nuščiuvo. O pradėjus veteranus kviesti į sceną, nenutilo ovacijos. Atėjusieji suprato, kiek jėgų, sveikatos ir meilės reikėjo šiam aštuonetui, kad gamykla išaugtų, o jos vardas skambėtų įvairiose užsienio šalyse. 45-erius metus įmonėje dirbo amoniako cecho Nr. 1 operatorius Juozas Paškauskas, to paties cecho aparatininkas Vladas Ramanauskas, amoniako vandens cecho mašinistė Rimutė Semenskaja, organinių produktų cecho pamainos inžinierius Stasius Grinius, ryšių cecho technikas Algirdas Januška, filialo „Sistematika“ automatikos derintojas Valerijus Semenskojus ir to paties filialo automatikos šaltkalvis Anatolijus Gercogas, bendrovės „Achemos mokymo centras“ direktoriaus pavaduotoja Dalia Keršienė. Šiems sukaktuvininkams įteiktos vardinės dovanos – žiedai su briliantu, sveikinimo raštai ir piniginiai paskatinimai.

Koncerno pagrindinė akcininkė ir Valdybos pirmininkė p. L. Lubienė Bronislovo Lubio labdaros ir paramos fondo medalį skyrė buvusiam „Achemos“ darbuotojui Algirdui Giedrai.

Parengta pagal „Jonavos naujienas“


Kitos naujienos