2016

17 Gru. 2016-ųjų metų geriausių achemiečių apdovanojimai


2016-ųjų metų geriausių achemiečių apdovanojimai

Sveikindamas „Metų darbininko“, „Metų specialisto“, „Metų vadovo“, „Metų achemietės“, „Metų achemiečio“ laimėtojus, gražių linkėjimų glėbį išsakė ir „Achemos“ generalinis direktorius Ramūnas Miliauskas. Pasak įmonės vadovo, baigiantis metams, kiekvienas žmogus įvertina nuveiktus darbus, be abejo, pamąsto ir apie ateitį, kurioje pasitaiko nenuspėjamų iššūkių ir drąsių bei sudėtingų sprendimų.

„Metų darbininkas“

Šiemet „Metų darbininku“ išrinktas santechnikos cecho šaltkalvis-ekskavatorininkas Mindaugas Šivickas. Nominantas prisipažino, kad, išgirdęs savo pavardę, iš pradžių net suglumo – tokia jam buvo staigmena.

Vyras, devynerius metus dirbantis šaltkalviu-ekskavatorininku, tikino jokiais ypatingais darbais iš kitų neišsiskiriąs. „Matyt, mane pastebėjo darbdavys. Žinoma, labai malonu, kai apdovanoja, o ne peikia“, – nusišypsojo jis, pridurdamas, kad ši žinia nudžiugins ir visą jo šeimą, kurioje auga trys vaikai.

„Metų specialistas“

„Metų specialisto“ nominacija nukeliavo į metrologijos laboratorijos inžinierės metrologės Birutės Gėgžnienės rankas. Beveik visą laiką, 32-ejus metus, dirbanti šiame padalinyje moteris prisipažino turinti gerų įgūdžių. Jos nuomone, kiekvienas ilgesnį laiką įmonėje dirbantis žmogus tampa geru specialistu, tad gali pretenduoti į tokį apdovanojimą.

Šaunus kolektyvas

Paskelbus „Metų vadovo“ nominaciją, per salę nuvilnijo šmaikštus šurmuliukas – mat ją laimėjęs filialo „Achemos poliklinika“ vyriausiasis gydytojas dr. Vidmantas Januškevičius, nesitikėdamas tokio įvertinimo, kelias sekundes į tai nė nesureagavo.

Anot nugalėtojo, tai esanti ne jo, bet kolektyvo paslaptis. „Mūsų poliklinikos darbuotojai – viena komanda, tad čia jų nuopelnas, kad mane titulavo „Metų vadovu“. Laikausi vieno principo: elkis taip, kaip norėtum, kad su tavimi elgtųsi.“

Poliklinikos vadovu jis tapo daugiau kaip prieš trejus metus ir vadovauja beveik pusšimčiui žmonių. Jo teigimu, visi yra pareigingi, nuoširdūs ir draugiški. Kolektyvą stiprina ir besiformuojančios tradicijos. Tarkime, daug gražių įspūdžių paliko šiemetės eglės įžiebimo šventė įstaigoje. Medikės prikepė visokiausių skanumynų, kuriais buvo vaišinami visi tą dieną į polikliniką užsukę žmonės. Kiekvienas galėjo nusikabinti nuo eglės kolektyvo linkėjimą – iki pietų visi 114 laiškų iškeliavo pas pacientus.

Metų achemiečiai

„Metų achemietės“ titulą laimėjusi bendrųjų reikalų skyriaus valytoja Nijolė Gribauskienė neslėpė jaudulio: „Negaliu atsigauti. Dirbu trylika metų, bet nesu pagalvojusi, kad šitaip mane įvertintų. Labai smagu. Tai ryškiausia diena mano gyvenime.“

Tris dešimtmečius įmonėje dirbantis bendrųjų reikalų skyriaus vadybininkas Gintautas Leonavičius, tituluotas „Metų achemiečiu“, taip pat neslėpė nuostabos. „Koks čia mano nuopelnas? Tai viso kolektyvo įvertinimas, – kuklinosi jis. – Tikrai netikėjau, kad mane išrinks, juk turi būti žinomas visoje gamykloje darbuotojas. Iš tikrųjų tenka bendrauti su daugeliu – ir ūkiniai reikalai, ir negandos, ir paslaugos – viskas susiję su mūsų skyriumi. Dėkoju už pasitikėjimą, o švenčių proga linkiu, kad ateinantys metai būtų geresni už šiuos, kad aplenktų nelaimės ir apskritai – visus lydėtų sėkmė ir džiugi nuotaika.“

Metų racionalizatoriai

Kalėdinės šventės metu įmonės technikos direktorius Juozas Tunaitis pristatė racionalizacinių pasiūlymų konkurso laimėtojus.

Pirmoji vieta atiteko energijos gamybos cecho vyrams – Justui Sadzevičiui, Antanui Jarašiūnui ir Sauliui Kraptavičiui, pateikusiems racionalizacinį pasiūlymą, kaip taupyti energiją.

Nuo šių galvočių mažai atsiliko R. Sinkevičius, Vladas Autukas ir Algirdas Rugys iš santechnikos cecho už antrojo grįžtamojo ciklo technologinės schemos tobulinimą.

Trečioji vieta paskirta oro skaidymo bloko darbuotojams Aleksandrui Čelombijevui ir Arūnui Venskui, sugalvojusiems, kaip greičiau šildyti, džiovinti ir paskui vėl leisti bloką.


Kitos naujienos