2016

21 Lap. Olimpiada tikrino moksleivių chemijos žinias


Jonavos senamiesčio gimnazijoje vyko antrasis dr. Bronislovo Lubio vardo respublikinis chemijos konkursas, skirtas 9–10 (I–II) klasių mokiniams. Jame dalyvavo 21 komanda iš įvairių šalies miestų ir miestelių. Pernai pirmajame jaunųjų chemikų konkurse varžėsi 19 Lietuvos mokyklų.

Konkurso siekiai

Anot Senamiesčio gimnazijos direktorės Ritos Čiužienės, organizatorius džiugino plati dalyvių geografija. Be to, į konkursą atvyko ir Jonavos rajono savivaldybės, ir bendrovės „Achema“, ir KTU, ir Lietuvos chemijos mokytojų asociacijos atstovai. Respublikinio renginio programa buvo sudaryta siekiant išsiaiškinti stipriausiuosius, pasisemti įvairių žinių, pabendrauti, susipažinti su bendrove „Achema“.

Jaunimui skirti žodžiai

Prasmingų linkėjimų moksleiviams, jų mokytojams perdavė ir kiti renginio svečiai. Bendrovės „Achema“ gamybos direktorius Vilius Stankevičius, džiaugdamasis, kad chemija domisi daug jaunosios kartos atstovų, dėkojo Senamiesčio gimnazijos direktorei ir visai bendruomenei.

„Šioje ugdymo įstaigoje siekiama, kad mokiniai gautų daugiau informacijos apie chemijos mokslo subtilybes. Tikiu, grįžę į namus iš šio konkurso, nepamiršite chemijos ir toliau ja domėsitės. Manau, maždaug po 8-erių metų kai kurie konkurso dalyviai, baigę gimnazijas ir studijas aukštosiose, nebus pakėlę sparnų, nebus išlėkę į plačiąją Europą, Ameriką ar kitur, tačiau pasirinks su chemija susijusią specialybę. Galbūt ateityje vieną kitą veidą pamatysiu ir bendrovėje „Achema“. Tikiu, kad iš šių moksleivių išaugs jaunų specialistų, pasirengusių savo žinias skirti ne tik Jonavai, „Achemai“, bet ir Lietuvai“, – akcentavo V. Stankevičius.

Jonavos rajono savivaldybės mero pavaduotojas Eugenijus Sabutis prisiminė, kaip mokykloje pats dalyvavo chemijos olimpiadoje.

Darbus vertino komisija

Konkurso metu net 84 mokiniai iš 21 mokyklos dalyvavo proto mūšyje, sprendė teorines užduotis, atliko praktinį darbą. Be to, moksleiviai dalyvavo pažintinėje ekskursijoje į bendrovę „Achema“.

Kol varžėsi komandos, pedagogams buvo organizuotas kvalifikacijos kėlimo seminaras „Šiuolaikinės gamtos mokslų tendencijos“. Jo metu susirinkusieji klausėsi net keturių paskaitų aktualiomis temomis. Konkurso užduotis ir vertinimo kriterijus parengė Senamiesčio gimnazijos direktorės įsakymu sudaryta Lietuvos chemijos mokytojų asociacijos narių grupė. Dalyvių darbus vertino autoritetinga penkiolikos narių komisija ir „Achemos“ Aplinkosaugos ir laboratorinės kontrolės skyriaus vadovas dr.Marius Brazlauskas.

Parengta pagal „Jonavos naujienas“


Kitos naujienos