2016

07 Rgs. Socialiai atsakingos įmonės apdovanojimas - ACHEMAI


Socialiai atsakingos įmonės apdovanojimas - ACHEMAI

Rugsėjo pradžioje Socialinės apsaugos ir darbo ministerija įteikė jau tradicija tapusius Nacionalinius atsakingo verslo apdovanojimus (NAVA) už įmonių pasiekimus 2015 metais.

Pagrindinį ir svarbiausią titulą „Socialiai atsakinga įmonė 2015" pelnė AB „Achema". Verslo bendruomenei NAVA siekia priminti, kad visapusiška socialinė įmonių atsakomybė kuria ilgalaikę pridėtinę vertę. Šiemet nominacijoms sulaukta 35 paraiškų iš 25 šalies ir tarptautinių įmonių. Visos jos rungėsi šiose nominacijose: „Metų darbovietė 2015", „Metų bendruomeniškiausia įmonė 2015", „Metų aplinkosaugos įmonė 2015", o geriausiai įvertinta įmonė pagerbta pagrindiniu apdovanojimu - „Socialiai atsakinga įmonė 2015". Tradiciškai, įmonės suskirstytos į 3 kategorijas: labai mažas, mažas ar vidutines; dideles įmones; tarptautines įmones ar jų atstovybes, veikiančias Lietuvoje.

Pripažinimas lydėjo ne vienus metus

Jau 9-tą kartą organizuojamuose NAVA apdovanojimuose už praėjusių metų pasiekimus pagrindinis apdovanojimas „Socialiai atsakinga įmonė 2015" atiteko trąšų ir chemijos produktų gamintojai AB „Achema". Įmonė įvertinta už priemonių, kuriomis stiprinamas visuomenės pasitikėjimas verslu, visumą. Bendrovė pelnė ir „Metų bendruomeniškiausios įmonės 2015" apdovanojimą didelių įmonių kategorijoje. AB „Achema" taip pat buvo nominuota „Metų darbovietės 2015" ir „Metų aplinkosaugos įmonės" nominacijose didžiųjų įmonių kategorijoje.

Įvertinimai NAVA apdovanojimuose bendrovei - ne pirmi, ji jau anksčiau yra pelniusi socialiai atsakingos darbovietės titulą ir apdovanojimą už socialiai atsakingą požiūrį į aplinkosaugą. Atsiimdamas apdovanojimą AB „Achema" generalinis direktorius Ramūnas Miliauskas sakė, kad savo veikloje bendrovė socialiai atsakingo verslo principais vadovaujasi jau daug metų. Anot jo, nuo pat įsikūrimo bendrovė stengiasi savo darbuotojams duoti daugiau, nei nustatyta teisės aktuose. „Aplinkosauginės situacijos gerinimas, žmogaus teisės ir saugumas, pagarba darbuotojams ir klientams, rūpestis bendruomene - šiomis nuostatomis „Achema" vadovaujasi jau daug metų ir galbūt tai daro kiek per tyliai, tačiau labai rimtai, atsakingai ir nuosekliai. Dirbdami gamykloje, investuodami ir siekdami sukurti tiek darbo vietas, tiek pridėtinę vertę, dažnai nesusimąstome apie tai, kad svarbu dalintis savo patirtimi. Kad svarbu parodyti, jog ir lietuviško kapitalo bei ilgai veikiančios įmonės yra iš tiesų socialiai atsakingos. Esame glaudžiai susiję su bendruomene, su Jonavos rajonu. Padedame, investuojame ir siekiame partnerystės regiono ir mūsų darbuotojų klestėjimo vardan. Rūpindamiesi bendruomene, mes rūpinamės, visų pirma, savo darbuotojais. Jų kokybišku gyvenimu ir jų šeimomis, - kalbėjo R. Miliauskas. Pasak jo, didesnis nei vidutinis šalyje atlyginimas, papildomos socialinės garantijos ir medicininis draudimas, parama vaikų stovykloms yra tapę įprastu šios bendrovės gyvenimo ritmu.

Verslas žengia pirmyn

Dėl savo svarbos socialinė įmonių atsakomybė, kaip pabrėžė Lietuvos atsakingo verslo asociacijos LAVA direktorė Audronė Alijošiutė, turėtų gimti aukščiausiuose organizacijos sluoksniuose, strateginiame lygmenyje - dirbti reikėtų su realiais, o ne populiariais poveikiais. Be to, svarbiausia ne pavieniai projektai, o tai, kad visa veikla būtų organizuojama ir vykdoma atsakingai.

NAVA apdovanojimai, kaip įsitikinusi asociacijos vadovė, padeda kurti atsakingo verslo prestižą, be to, primena, kad atsakomybė versle kuria ir ilgalaikę pridėtinę vertę. Siekdama išsiaiškinti situaciją Lietuvoje LAVA pernai rugsėjį atliko tyrimą „Baltijos verslo socialinė atsakomybė 2015". Apklausoje dalyvavo vos daugiau nei pusšimtis įmonių, o iš jų 68 proc. teigė, kad atsakomybės tema yra svarbi jų įmonėje. Net 89 proc. apklaustųjų teigė, kad investicijos į atsakomybės dalykus padeda kurti darnios įmonės įvaizdį. Daugiau nei pusė įmonių teigė, kad atsakomybė padeda mažinti poveikius aplinkai, didina klientų pasitenkinimą.

Parengta pagal „Lietuvos žinias"

 


Kitos naujienos