2016

30 Geg. Chemikų festivalis: apdovanojimai, sportas ir gera nuotaika


Chemikų festivalis: apdovanojimai, sportas ir gera nuotaika

„Achema" įspūdingai paminėjo tradicinę Chemikų dieną. Įmonės bendruomenė kartu su šeimomis įdomiai pramogavo - dalyvavo įvairiose sporto rungtyse, bendravo, klausėsi garsių šalies atlikėjų koncerto. 

Suplevėsavus „Achemos" vėliavai, kurią pakėlė koncerno „Achemos grupė" laikinai einantis generalinio direktoriaus pareigas Audrius Bendaravičius, susirinkusieji aplodismentais ir šūksniais pasitiko į teritoriją įbėgusius „Maratono" klubo, kuriam atstovavo jonaviečių Litvinavičių šeima, bėgikus. Iš sportininkų atneštą deglą perėmęs R. Miliauskas įžiebė simbolinę šventės ugnį šalia plevėsuojančios bendrovės vėliavos.

Tokia iškilminga šventės pradžia priminė šiemet Rio de Žaneire vyksiančią olimpiadą. Į tai sveikinimo kalboje atkreipė dėmesį koncerno „Achemos grupė" Valdybos pirmininkė p. Lyda Lubienė: „Chemikų diena prasidėjo olimpietiškai - esate panašūs į olimpiadoje dalyvausiančius sportininkus."

Garbi viešnia, akcentuodama chemijos mokslo svarbą, sakė: „Žmogus - chemija, žemė - chemija, oras - chemija, vanduo - chemija. Todėl visi mes esame labai svarbūs. Džiaugiuosi, kad esame viena graži šeima, auginanti naują kartą. Sveikinu visus. Linkiu gražios šventės, sveikatos, optimizmo ir tikėjimo."

P. L. Lubienė išsakė mintį, kad „Achema" ateityje plės savo galimybes - gamins ne tik trąšas, bet ir kitus produktus.

Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų (KPPAR) prezidentas Benjaminas Žemaitis priminė, kad „Achema" Rūmų narė yra apie 20 metų. „Kiekvienas mūsų narys įdeda tam tikrą indėlį į visą verslo bendruomenę. Šiandien, Chemiko dienos proga, mes norime padėkoti tiems „Achemos" įmonės darbuotojams, kurių indėlis yra itin ženklus", - kalbėjo KPPAR vadovas.

Darbo žvaigždės medaliu apdovanoti: vyriausiasis energetikas Vigintas Virkutis, amoniako cecho Nr. 2 viršininkas Mindaugas Vidzickas ir vyriausiasis mechanikas Egidijus Juzėnas.

Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų garbės ženklu - bronzos darbo žvaigžde apdovanotas ir pats įmonės „Achema" generalinis direktorius R. Miliauskas.

„Chemikų diena mums - profesinė šventė. Kadangi Lietuvoje „Achemos" kolektyvas yra didžiausias, todėl stengiamės deramai atšvęsti, - sakė „Achemos" generalinis direktorius Ramūnas Miliauskas. - Ši šventė - tarsi vasaros sezono atidarymas, atostogų laikotarpio pradžia. Tačiau būtent vasarą prasideda įmonės remontas ir rekonstrukcija, tad darbuotojai turi suspėti ir pailsėti, ir atlikti suplanuotus darbus bendrovėje. Turime būti sveiki ir žvalūs, daug sportuoti. Todėl šiame Chemikų festivalyje visi gali išmėginti savo jėgas bei sugebėjimus įvairiose rungtyse ir sustiprinti savo sveikatą."

Chemikų dieną pagerbtas a. a. dr. Bronislovo Lubio, kūrusio ir garsinusio azoto gamyklą, atminimas - žydinčių gėlių puokštė nuvežta į Jonavą ir padėta prie pernai jam atidengtos skulptūros.

Susirinkusieji aktyviai dalyvavo įvairiose rungtyse. Iš anksto sudarytos komandos varžėsi storulių futbole, galynėjosi tinklinio aikštelėje, žaidė kvadratą su statybininkų pirštinėmis, dalyvavo kartingų konstravimo varžybose ir t. t. Daugiausiai balų pavyko surinkti filialo „Sistematika" komandai „Omo dėsnis". Antrąją vietą užėmė kalcio amonio salietros sporto mėgėjų būrys „KAN", treti - „A2" (amoniako cecho Nr. 2) komanda.

Parengta pagal Jonavos „Naujienų" informaciją.


Kitos naujienos