2016

12 Geg. “Achema” pripažinta 2015 metų eksportuotoja


“Achema” pripažinta 2015 metų eksportuotoja

Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) kiekvieną pavasarį turi tradiciją apdovanoti Lietuvos eksportuotojus už lietuviškos kilmės produkcijos ir paslaugų sėkmingą pristatymą užsienio rinkose. 

Šiemet savotiška nominacijų rekordininke tapo AB „Achema", kuriai LPK įsteigtas „Lietuvos metų eksportuotojo" prizas įteiktas jau 11-tą kartą. 2015-ieji Lietuvos eksportuotojams nebuvo lengvi.

Pasak Jonavos trąšų gamintojos AB „Achema" generalinio direktoriaus Ramūno Miliausko, pernai rinkose trąšų kainos buvo žemesnės negu 2014-aisiais, tačiau šios produkcijos paklausa buvo geresnė. „Atsižvelgę į susiklosčiusią padėtį rinkose, nusprendėme kai kurių įmonės gamybos agregatų atnaujinimą nukelti į kitus metus, todėl galėjome pagaminti ir išvežti trąšų daugiau, tad gavome ir daugiau pajamų", - sakė bendrovės vadovas. Anksčiau jau skelbta, kad AB „Achema" pernai gavo 562,5 mln. eurų pajamų, arba 6 proc. daugiau negu ankstesniais metais. Pasak R. Miliausko, įvairiose rinkose skirtingų trąšų paklausa yra nevienoda, todėl ir gamyba specializuojama pagal rinkų poreikius. Pagrindiniai bendrovės užsienio prekybos partneriai yra Vokietija, Prancūzija, Skandinavijos valstybės, Lenkija.

„Lietuvos metų eksportuotojais 2015" tarp stambiųjų įmonių taip pat tapo bendrovės „Norvelita", „Kitron", „Bega", „Lietuvos geležinkeliai", „Eurika", Baubilų ūkinė bendrija ir „Anekstema".

Sėkmingiausių 2015 metų eksportuotojų prizai įteikti ir dešimčiai vidutinių bei smulkiųjų įmonių.

Geriausių eksportuotojų nominacija įsteigta 2001 metais ir šiemet skiriama jau 15-tą kartą už ankstesniais metais pasiektus geriausius lietuviškos kilmės produktų eksporto rezultatus.

Nustatant geriausius eksportuotojus, vertinamas įmonių eksporto apimties augimas, palyginti su ankstesniais metais, ir eksporto mastas, palyginti su visos produkcijos ir paslaugų mastu. Eksportuotojai vertinami ir pagal papildomus kriterijus: investicijas, darbo našumo rodiklius ir produkcijos kokybės gerinimą bei tarptautinių aplinkosaugos standartų diegimą. Prizai kasmet įteikiami vidutiniškai dešimčiai stambiųjų įmonių ir kelioms vidutinėms bei smulkiosioms įmonėms.

Parengta pagal „Lietuvos žinias"

 


Kitos naujienos