2016

22 Bal. Laboratorijos jubiliejui –konferencija „Achemoje“


Laboratorijos jubiliejui –konferencija „Achemoje“

Mokslinė eksperimentinė laboratorija 2016 metais mini 20 metų veiklos jubiliejų. Šia proga bendrovėje surengta išplėstinė atvira diskusija- konferencija apie mokslo ir verslo bendradarbiavimą.

KTU rektorius prof. Petras Baršauskas sakė, jog verslo bei mokslo bendradarbiavimas vyksta jau ne vienerius metus. Tačiau tam, kad atitiktų nūdienos poreikius, aukštosioms mokykloms dar reikia modernėti. Jo nuomone, verslo ir mokslo bendradarbiavimas svarbus ne deklaratyviai, o iš tiesų. Jo nuomone, abi šios svarbios kryptys vystytis po vieną nebegali.

„Naujus modelius įdiegti ir keistis universitetams sunku. Bet suprantame, jog studentams reikia ne tik fundamentalių, bet ir praktinių žinių. Todėl vis labiau paskaitose laukiame teorinių dėstytojų pateikiamą informaciją papildančių praktikų", - kalbėjo KTU rektorius.

AB „Achema" Personalo ir bendrųjų reikalų direktorius Gitenis Subačius teigė, kad verslininkai studentų laukia praktikose. 2011 - ais įmonėje žinių įgijo 27 siekiantieji universitetinio išsilavinimo, o pernai - tik 10. Iš kolegijų sulaukta 13 studentų.

AB „Achema" šįmet atgaivino ir anksčiau populiarų studentų tobulinimo būdą - praktiką, kurios metu suteikiamos ne tik žinios, bet ir mokamas atlyginimas. Šįmet tikimasi sulaukti dešimties jaunuolių, gebėsiančių kai kurias užduotis vykdyti be pagalbos.

Pasak G. Subačiaus, AB „Achema" yra specifinė įmonė, kurioje neįmanoma studentams patikėti valdyti daugelį procesų, nes jie neturi ne tik tam reikiamos informacijos, bet ir sertifikatų. Tačiau, anot pašnekovo, stebėjimas darbo taip pat yra ypatingai svarbus.

Kiekvienam AB „Achema" atliekančiam praktiką paskiriami du vadovai - praktinis ir teorinis. Jų užduotis - suteikti besimokančiajam kuo daugiau žinių.

Bendrovėje kasmet yra įdarbinami aukštųjų mokyklų absolventai. Nuo 2011 - ųjų net šeši buvo paaukštinti ir užima svarbesnes pareigas nei darbo pradžioje.

AB „Achema" darbuotojų amžiaus vidurkis - 45 - eri metai. 37 proc. jų yra įgyję aukštąjį išsilavinimą. Net 60 proc. įmonės kolektyvo dirba „Achema" komandoje daugiau nei 10 metų.

AB „Achema" prieš 20 metų įkūrė mokslinę eksperimentinę laboratoriją. Per pastaruosius dešimt metų moksliniams tyrimams ir produktų sukūrimui įmonė išleido daugiau nei 400 tūkst. eurų.

„Kai kurie sukurti produktai prigijo. Kitų teko atsisakyti. Įmonės planas yra mokslinius tyrimus suintensyvinti ir, pasitelkus aukštųjų mokyklų potencialą, sukurti naujus, analogų neturinčius gaminius", - sakė AB „Achema" Technikos direktorius Juozas Tunaitis. Jis mokslininkams pristatė bendrovės mokslinių interesų lauką, apimantį energetikos, biotechnologijų, trąšų gamybos ir naudojimo sritis.

Pasak universitetų atstovų, verslo įvardytos konkrečios užklausos gali tapti puikiu pagrindu realiems tolesniems projektams, kurių nemaža dalis gali būti realizuojama ir integruotų mokslo, studijų ir verslo slėnių pagrindu. AB „Achema" yra „Santakos slėnio" viena iš steigėjų.

Plačiau: http://lzinios.lt/lzinios/Mokslas-ir-svietimas/aukstasis-mokslas-ir-verslas-siekia-naujos-kokybes-bendradarbiavimo/222082

AB "Achema" generalinis direktorius R. Miliauskas, KTU Chemijos fakulteto dekanas E. Valatka, KTU rektorius P. Baršauskas, Lietuvos chemijos pramonės įmonių asociacijos direktorius G. Mažūnaitis

Agrocheminių tyrimų centro laboratorijos vadovas, buvęs MEL vadovas R. Mažeika, Agrocheminių tyrimų centro direktorius G. Staugaitis, MEL įkūrimo iniciatorius prof. A. E. Ancuta

 


Kitos naujienos