2016

21 Bal. Beveik 3 tonos atliekų iš Neries pakrantės


Beveik 3 tonos atliekų iš Neries pakrantės

Jau 3-ius metus bendrovės kolektyvas pirmieji regione paskelbia nacionalinės tvarkymosi akcijos „Darom" pradžią. Trečiąjį kovo mėn. ketvirtadienį achemiečiai su šiukšlių maišais trumpam atsitraukia nuo darbo su tikslu išvalyti greta tekančios upė krantus nuo šiukšlių. 

„Akcijos metu renkame šiukšles, nugrėbiame senus lapus, nugenime medžių šakas, trukdančias saugiam eismui. Bendrovės administracija parūpina pirštinių, maišų, papuošia savanorius žaliomis firminėmis kepuraitėmis. Svarbu visiems atminti, kad esame atsakingi už save, ateinančių kartų sveikatą, miesto žaliąjį rūbą", - sakė vienas iš akcijos organizatorių laboratorinės kontrolės cecho viršininkas Marius Brazlauskas.

Nepraėjus nė pusvalandžiui nuo organizuotos akcijos pradžios, iš paupio buvo ištraukti pirmieji stambiagabaričiai radiniai - sunkiasvorių automobilių padangos, žolėse pasislėpusi sena elektros stulpo atrama, netoliese mėtėsi ir suvirintojo „kaukės" dalis. O įvairių popiergalių, maišelių, plastikinių butelių - nors karučiais vežk. Švarintojai stebėjosi, radę ir čia atgabentus, paupyje paliktus šiukšlių maišus. Vadinasi, dar yra tvarkai visiškai abejingų piliečių, kuriems tokios akcijos - tuščia vieta.

Anot akcijos organizatorių, šiemet bendras atliekų svoris - didesnis nei pernai. Į bendrovės „Skaistuva" automašiną sumesta 2,8 tonos pramoninių, buitinių atliekų, jos visos tuoj pat išgabentos į sąvartyną.

„Akcija, manau, turi ne vienadienę naudą. Joje įžvelkime ir auklėjamąją prasmę. Tie, kas matė mus, renkančius butelius ir popiergalius, vargu ar numes antrą kartą. O tikri achemiečiai seniai taip nesielgia", - samprotavo M. Brazlauskas.

Parengta pagal M.Glinsko reportažą „Naujienose"

 


Kitos naujienos