2016

22 Vas. Darbuotojai – bendrovės karūnos brangakmeniai


Darbuotojai – bendrovės karūnos brangakmeniai

Šiųmetė šventė parodė, kad įmonės žmonės yra tapę tikra bendruomene, kurioje vertinamas ir mylimas kiekvienas jos narys. Per tradicinę šventę Jonavos kultūros centre tautinėmis juostomis buvo perjuosti ne tik ištikimiausi ir geriausi chemijos gamyklos darbuotojai, bet ir filialų „Sistematika", „Achemos poliklinika", UAB „Agrochema", UAB „Iremas", UAB „Transachema", UAB „Achempak", UAB „Budrus sakalas", UAB „Achemos" mokymo centras bendruomenių atstovai, triūsiantys, kas 20, o kas jau ir 45 metus.

Pasveikino garbūs svečiai

Tokiomis šventėmis siekiama pagerbti žmones, įvertinti jų asmeninį indėlį, puoselėti įmonės tradicijas. Koncerno „Achemos grupė" laikinai generalinio direktoriaus pareigas einantis Audrius Bendaravičius atkreipė dėmesį, kad tik dėl darbuotojų nuoširdaus darbo įmonės įvykdė daugelį užduočių ir pasiekė užsibrėžtus tikslus. „Daugelyje šių koncerno „Achemos grupė" įmonių buvo sėkmingai įgyvendinti didelės apimties investiciniai projektai. Noriu pasidžiaugti koncerno įmonėmis „Renerga", „Achempak", „Iremas", „Agrochema", „Transachema", kitomis, kurios įdėjo daug darbo ir pastangų, kad 2015-ieji būtų sėkmingi. Tai yra visų jūsų indėlis. Nuoširdžiai dėkoju jums už darbą, rūpestį, atsidavimą, energiją, dalijimąsi patirtimi, žiniomis, jaunų žmonių mokymą", - kalbėjo koncerno vadovas.

„Achemos" generalinis direktorius Ramūnas Miliauskas pabrėžė, kad ši šventė - galimybė bent simboliškai padėkoti už nuoširdų darbą ir atsidavimą bendruomenei, supratimą, kad kiekvienas yra atsakingas ne tik už save, bet ir už kitus. R. Miliauskas prisipažino tikintis, kad iššūkius, kuriuos tenka patirti, bendrovė įveikia ir įveiks ateityje. „Kartu galime pasiekti viską, nes dirbti mokame, turime kuo pasidžiaugti ir kuo didžiuotis", - sakė jis.

Darbuotojus veteranus pasveikino susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius, prieš gerą dešimtmetį taip pat pelnęs „Achemos" darbo veterano vardą. Jonavos rajono meras Mindaugas Sinkevičius per renginį pagerbtus žmones pavadino krašto patriotais, o patį vakarą - darbo veteranų ir Jonavos patriotų švente.

Įteiktos veteranų regalijos

Bendrovės „Achema" vadovybė už nepriekaištingą 20 metų darbą pirmąkart veterano juostomis pagerbė 17 achemiečių ir 11 kitų koncerno įmonių darbuotojų. Jiems įteikti III laipsnio Garbės ženkleliai, sveikinimo raštai, pažymėjimai, taip pat išmokėtas piniginis paskatinimas. „Dvidešimtmečiai" prisipažino, kad veterano vardas jiems suteikia brandumo jausmą. „Jaučiuosi 20 metų vyresnis. Tokios šventės suteikia daugiau pasitikėjimo ir stiprina bendruomenę", - sakė „Achemos" vyriausiasis mechanikas Egidijus Juzėnas. II laipsnio Garbės ženkleliai ir tokios pat regalijos įteiktos tiems, kurie pasiaukojamai dirbo 25 metus. Į sceną buvo pakviestas 20 žmonių būrys. Gausiausią būrį (29 asmenys) sudarė trečiąkart veteranais tituluoti darbuotojai, įmonėse ištikimai dirbantys 30 metų. Jie pagerbti I laipsnio Garbės ženkleliais ir dovanomis. 35 metų darbo stažą turintys veteranai pavadinti „Achemos" aukso fondu. Ilgamečiai darbuotojai apdovanoti aukščiausio laipsnio Garbės ženkleliais, sveikinimo raštais, paskatinti materialiai.

Technologinio gamybos skyriaus dispečerė Antanina Budnikaitė džiaugėsi esanti „Achemos" bendruomenės narė. „Esu dėkinga Dievui, likimui ir įmonės vadovams už tai, kad čia dirbu. Kiekvienas savo darbą turi atlikti atidžiai, sąžiningai ir svarbiausia - jį mylėdamas. Visada privalu stengtis, kad būtų gerai ne tik man, bet ir kitam. Mūsų gamykloje taip ir yra", - kalbėjo ji. Vardine dovana - žiedu ir regalijomis apdovanotas 21 „Achemos" ir dukterinių įmonių darbuotojas, turintis 40 metų darbo stažą. Šie žmonės savo rankomis statė, paleido eksploatuoti naujus gamybos cechus, atlaikė sunkmečio negandas, nepasitraukė iš kolektyvų.

Kompiuterizacijos biuro inžinierius Alfredas Šimonis, penktą kartą tituluotas darbo veteranu, gamykloje įsidarbinusiems jauniems žmonėms linkėjo būti ryžtingiems ir užsispyrusiems. „Nereikia išsigąsti ir mesti darbo. Būtina save išbandyti pirmus penkerius metus. Pripratus prie darbo, įgijus patirties, randasi noras dirbti toliau, išsiplečia pažįstamų kolegų ratas, ir nepastebi, kaip praeina keturi dešimtmečiai", - sakė jis.

Išmintis ir branda

Vakaras pasiekė kulminaciją, kai į sceną pakilo veteranai, dirbantys 45 metus - nuo pirmųjų tuometės Jonavos azotinių trąšų gamyklos dienų. Jie - geriausi liudininkai, matę, kaip kyla nauji cechai, modernėja gamyba, keičiasi ir auga „Achema". Šiems žmonėms chemijos įmonė, įsikūrusi Jonavos krašto Skarulių žemėje, buvo vienintelė darbovietė. Šis negausus būrelis - septyni „Achemos", trys „Iremo" ir vienas „Achempak" darbuotojas - pagal darbo ir gyvenimo patirtį gerokai lenkia savo jaunesnius kolegas. Ištikimiausiems, labiausiai bendrovėms atsidavusiems žmonėms įteikti žiedai su briliantu, sveikinimo raštai, išmokėtas piniginis paskatinimas.

Koncerno „Achemos grupė" pagrindinė akcininkė, valdybos pirmininkė Lyda Lubienė didžiausią darbo stažą turinčius žmones pagerbė pavadindama juos „išmintimi ir branda" ir kiekvienam jų dr. Bronislovo Lubio labdaros ir paramos fondo valdybos sprendimu įteikė po simbolinį medalį. „Štai scenoje stovi branda ir išmintis. Man malonu jus visus matyti. Šiandien gera proga pasakyti trumpą, bet prasmingą padėką: ačiū jums, mielieji achemiečiai, ačiū jums, veteranai, ačiū jums, vadovai. Mes visi esame tvirta šeima, vienas kitu didžiuojamės, vienas kitą gerbiame. Džiaugiuosi būdama kartu su jumis tokioje garbingoje šventėje, kur kiekvienas žodis įgijo prasmę - meilė tėvynei, meilė mamai, tėvui, meilė žemei, meilė įmonei - ir sukėlė tam tikrų jausmų. Pajutau, kad tie žodžiai beldėsi į mūsų širdis tarsi sakydami: tik nenustokite būti žmonėmis, nepraraskite taurių, žmogiškų vertybių, nes be tų vertybių ir tų jausmų žmogus yra ne žmogus", - į šventės dalyvius kreipėsi garbi viešnia.

Šventės dalyviams surengtas nuotaikingas koncertas. Vakaras baigėsi skambant „Ilgiausių metų!" - „Achemai", koncernui, visiems darbuotojams.

Daugiau skaitykite: http://lzinios.lt/lzinios/Ekonomika/-achemos-veteranus-susilde-prasmingi-zodziai/218404 © Lietuvos žinios

 


Kitos naujienos