2015

05 Lap. Į azoto rūgšties cecho statybas „Achema“ investavo 21 mln. eurų


Į azoto rūgšties cecho statybas „Achema“ investavo 21 mln. eurų

Jonavos trąšų gamykla „Achema" pristatė naująjį azoto rūgšties cechą (Grand Parroise 2), kurio statybos pradėtos 2012 metais. Viso į šį projektą, kuris vienai didžiausių Lietuvos trąšų gamintojų leis sumažinti energetines sąnaudas ir didinti produkcijos kiekį, investuota daugiau nei 21 mln. eurų. Anot gamyklos atstovų, investicijos į šį įrenginį atsipirks jau po ketverių metų.
Iš azoto rūgšties „Achemos" gamykloje gaminamos amonio salietros (AN), kalcio amonio salietros (KAN) ir karbamido amonio salietros vandens tirpalas (KAS) trąšos.

„Gamykla sėkmingai juda modernizacijos ir energetinių išteklių taupymo linkme. Geras to pavyzdys ir yra šis azoto rūgšties agregatas, pakeisiantis du senesnio tipo įrenginius, kurie buvo pastatyti daugiau kaip prieš tris dešimtmečius. Iki šiol turimi azoto rūgšties gamybos pajėgumai neatitiko visų turimų azoto rūgšties perdirbimo galimybių, t.y. trąšų gamybos pajėgumų. Šiuo metu, rinkoje susiformavus pakankamam trąšų poreikiui, turėsime galimybę didinti produkcijos gamybą - azotines trąšas - daugiau nei dešimtadaliu ir išnaudoti visus turimus pajėgumus", - teigė gamyklos „Achema" generalinis direktorius Ramūnas Miliauskas.

Gamyklos vadovas tikina, kad naujasis agregatas taip pat leis spręsti vasaros laikotarpiu atsirandančią problemą, kai gamybos procesuose sukuriama perteklinė šiluma.

Achemoje tai jau antrasis prancūziška technologija paremtas azoto rūgšties agregatas. Pirmasis buvo paleistas dar 2003 metais.

„Naująjį įrenginį „Achema" įsigijo ir modernizavo iš Rumunijoje veikusios gamyklos. Jame įdiegtos naujos automatizuotos valdymo ir apsaugos sistemos, nauji valdymo įrenginiai, siurbliai ir kita vidaus įranga, liekamųjų dujų valymo įrenginys. Tai visapusiškai technologine prasme pranašesnis įrenginys už tuos, kuriuos gamykla naudojo prieš tai", - tikino R.Miliauskas.

Naujajam agregatui, skirtingai nei seniesiems, nereikia gamtinių dujų, o generuojamas garas naudojamas vidaus gamybos procese. Dėl šios priežasties per metus tikimasi, kad gamyklos dujų suvartojimas sumažės apie 22 mln. kubinių metrų, atitinkamai bus sumažinta ir anglies dioksido emisija - per metus ji turėtų mažėti 44 tonomis.

Naująjį agregatą aptarnaus 17 darbuotojų. Tam, kad naujai priimti darbuotojai galėtų dirbti su naujuoju įrenginiu, visi turėjo praeiti daugiau nei pusę metų trukusius mokymus ir stažuotę kituose gamyklos cechuose.


Kitos naujienos